Zacznijmy bardzo dobrze tydzień: filamenty typu nylon -20%!!!

Zacznijmy bardzo dobrze tydzień: filamenty typu nylon -20%!!!

Sprawdź naszą kolejną z cyklu poniedziałkowych promocji: filamenty typu nylon -20%!!! Promocja obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym, od 06 do 12 czerwca lub do wyczerpania zapasów. Listę materiałów objętych promocją, znajdziesz w artykule.

Nylon, to syntetyczny polimer utworzony z poliamidów, które są polimerami połączonymi wiązaniami amidowymi. Jeśli chodzi o druk 3D, nylon jest często uważany za „zaawansowany” materiał, ponieważ drukowanie z niego wymaga pewnych umiejętności i specjalistycznych maszyn. Nylon może być drukowany w 3D z proszku lub z filamentu.

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE

Pomimo tego, że drukowanie 3D z nylonu jest nieco trudne, wysiłek jest nagradzany właściwościami materiału. Nylon jest popularnym wyborem w przemysłowym druku 3D, ponieważ jest mocny, trwały i odporny na ścieranie. Jeśli wydrukowany model jest wystarczająco cienki, może zapewnić pewną elastyczność, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości.

Niski współczynnik tarcia nylonu oznacza również, że dobrze nadaje się do wytwarzania funkcjonalnych części ruchomych. Dlatego nylon jest często używany do tworzenia funkcjonalnych prototypów, ruchomych zawiasów, kół zębatych oraz innych części do końcowego zastosowania.

WŁAŚCIWOŚCI CHEMICZNE

Aby w pełni zrozumieć drukowanie 3D z nylonu, ważne jest poznanie dwóch innych właściwości. Po pierwsze, ma on wysoką temperaturę topnienia, a po drugie, jest higroskopijny, co oznacza, że ​​jest podatny na wchłanianie wilgoci. Ta druga właściwość może być zaletą, ale ma też swoje wady. Chociaż powierzchnia wydrukowanej części, umożliwia bardzo dobre przyleganie farby, pochłania ona również wilgoć z powietrza, co może ostatecznie wpłynąć na wydajność części.


Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie drukarki FDM mogą z łatwością obsługiwać filament nylonowy. Ważne jest, aby nasza drukarka 3D była wyposażona w wysokiej jakości (całkowicie metalowy) hotend, który może wytrzymać temperatury powyżej 250 °C. Poza tym nylon jest również podatny na wypaczenie, więc zapewnienie odpowiedniej przyczepności do platformy, jest również bardzo istotną kwestią.

Filament nylonowy występuje w różnych odmianach, z których najczęstsze to PA 6 i PA 66. Oba charakteryzują się wytrzymałością, odpornością na ścieranie i niskim współczynnikiem tarcia, ale mają jedną istotną wadę: wysoką absorpcję wilgoci.

Jeśli chciałbyś przetestować druk z Nylonu lub jeśli znajduje się on na Twojej stałej liście produkcyjnej, mamy dla Ciebie aż jedenaście filamentów do wyboru:

Powyższe filamenty z 20% rabatem, dostępne są w sprzedaży od 06 do 12 czerwca lub do wyczerpania zapasów. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego oraz sklepów stacjonarnych:

Źródło głównego zdjęcia: Fiberlogy Nylon PA12

Źródło informacji: All3DP