Zacznijmy bardzo dobrze tydzień: filamenty PLA o zwiększonej wytrzymałości - 20%!!!

Zacznijmy bardzo dobrze tydzień: filamenty PLA o zwiększonej wytrzymałości - 20%!!!

Sprawdź naszą kolejną z cyklu poniedziałkowych promocji: filamenty PLA o zwiększonej wytrzymałości -20%!!! Promocja obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym, od 21 do 27 marca lub do wyczerpania zapasów. Listę materiałów objętych promocją, znajdziesz w artykule.

W tym tygodniu, mamy coś dla użytkowników filamentowych drukarek 3D, którzy potrzebują bardziej wytrzymałego materiału, niż standardowe PLA i jednocześnie chcą ominąć problemy związane z drukowaniem z ABS-u: zmodyfikowane PLA. Poniżej przedstawimy po krótce każdy z nich:

  1. Fiberlogy IMPACT PLA 1,75mm, ten filament swoją odpornością przewyższa nawet ABS, zachowując przy tym jednocześnie łatwość i bezpieczeństwo druku, jakie znamy z drukowania z tradycyjnych filamentów PLA. IMPACT PLA może być wykorzystywany do tworzenia elementów, które będą przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach.
  2. Fiberlogy HD PLA 1,75mm oraz Fiberlogy HD PLA 2,85mm, jest materiałem łatwym do drukowania. Dodatkowy, a właściwie główny jego atut, możemy zaobserwować po wygrzaniu materiału. Proces ten należy przeprowadzić w piekarniku lub w piecu technicznym, umieszczając wydruk na płaskiej powierzchni, w zimnej komorze piekarnika/pieca technicznego. Następnie należy go rozgrzać do 80°C. Po 10-15 minutach, wydruk należy wystawić z pieca, bez dotykania i zostawić do wystygnięcia. Tak przeprowadzone wygrzewanie, powoduje zmianę właściwości PLA, nadając mu właściwości mechaniczne, zbliżone do ABS-u, przy jednoczesnym wzroście stabilności temperaturowej do 140°C. Bez drażniącego zapachu i wszystkich kłopotów związanych z drukiem z ABS-u, możemy cieszyć się wytrzymałym wydrukiem.
  3. F3DFilament PLA+ 1,75mm oraz F3DFilament PLA+ 2,85mm, filament ten jest zmodyfikowaną wersją podstawowego F3D Filament PLA. Oprócz podstawowych własności tego materiału, takich jak niska temperatura druku i mały skurcz, filament ten charakteryzuje się dodatkowo zwiększoną wytrzymałością na rozciąganie (o 8,5%), zwiększoną wytrzymałością na zginanie (o 34,40%) oraz zwiększonym modułem sprężystości przy zginaniu (o 14%) w porównaniu z podstawowym PLA.
  4. SPECTRUM PLA Pro 1,75mm oraz SPECTRUM PLA Pro 2,85mm, to materiał na bazie zmodyfikowanego PLA. Dzięki ukierunkowaniu składu chemicznego materiału, uzyskano efekt połączenia zalet PLA i ABS, a tym samym wysoką udarność wytworzonych elementów (o 50% wyższej niż w klasycznym materiale ABS) przy jednocześnie wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Zmiana składu chemicznego wpłynęła także na poprawą współczynnika płynięcia materiału. Filament PLA PRO to doskonałe rozwiązanie do zastosowań przemysłowych. Podstawę stanowi wysoka skuteczność drukowania oraz możliwość zwiększenia prędkości drukowania
  5. SPECTRUM PLA Tough 1,75mm oraz SPECTRUM PLA Tough 2,85mm, to materiał eksploatacyjny do druku 3D, który został specjalnie zmodyfikowany. Zabieg mający na celu poprawienie właściwości tego materiału na poziomie monomerów, pozwolił na osiągnięcie ogromnego spektrum zastosowań. Jest to idealne rozwiązanie do drukowania funkcjonalnych elementów o właściwościach mechanicznych zbliżonych do ABS-u, przy zachowaniu prostoty druku i niskiego skurczu PLA. PLA Tough umożliwia tworzenie wielkogabarytowych elementów oraz eliminację kruchości, charakterystycznej dla przedmiotów drukowanych z niedomieszkowanego PLA.


Powyższe filamenty z 20% rabatem, dostępne są w sprzedaży od 21 do 27 marca lub do wyczerpania zapasów. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego oraz sklepów stacjonarnych:

Źródło głównego zdjęcia: Fiberlogy, wydruk 3D z PLA Impact