Wzorzyste krajobrazy Cypru wydrukowane w 3D

Wzorzyste krajobrazy Cypru wydrukowane w 3D

Te wydrukowane w 3D krajobrazy sprawią, że w mgnieniu oka zarezerwujesz następne wakacje w historycznym kraju, jakim jest Cypr.

Oszałamiający zestaw wydrukowanych w 3D, krajobrazów został stworzony przez studentów z Uniwersytetu w Nikozji na Cyprze.

Michail Georgiou z uniwersytetu zainspirował się historią i tradycjami tego kraju. Postanowił połączyć tradycje z nowoczesną technologią podczas ostatniego kursu Advanced Computer Aided Design.

W ten sposób, z pomocą studentów drugiego roku powstał ciekawy projekt. Efektem połączenia tradycji i technologii był zestaw pięknych, geometrycznie ukształtowanych krajobrazów wydrukowanych w 3D.

Następnie studenci połączyli swoje prace w jeden duży, zachwycający wydruk 3D.

Jak powstały wzorzyste krajobrazy?

Studenci biorący udział w kursie Zaawansowanego Projektowania Wspomaganego Komputerowo zostali poproszeni o stworzenie wybranego przez siebie geometrycznego kształtu 2D.

Narzędzia Rhinoceros 3D i panele zostały następnie użyte do przekształcenia tych dwuwymiarowych kształtów w trójwymiarowe wzory. Wzory te zostały dodane do płytek o wymiarach 125 mm x 125 mm szerokości i 25 mm maksymalnej wysokości.

Wszystkie płytki mają różne kształty geometryczne. Zaletą kursu Advanced Computer Aided Design było to, że mogli rozpocząć projektowanie z nowo nabytą wiedzą. Nawet jako początkujący w tym fachu, studenci stworzyli kilka imponujących kształtów, które posiadają chropowate powierzchnie, liczne fale i ostre krawędzie.

Aby wydrukować swoje projekty, studenci użyli uniwersyteckich drukarek 3D ZMorph Multitool. Osiemnaście różnych płytek zostało wydrukowanych w 3D, a wydruk każdej z nich zajął około dziewięciu godzin. Wydruki zostały wykonane z białego filamentu ABS.

Aby pomóc w drukowaniu, studenci korzystali również z oprogramowania Voxelizer. Blog firmy ZMorph wskazuje na korzyści płynące z tego rozwiązania, studenci zoptymalizowali swoje wydruki w taki sposób, że obiekty nie wymagały żadnych podpór, jedynie traftu.

Powstałe wydruki są z pewnością bardzo stylowe i służą jako piękne przypomnienie o znaczeniu technologii i tradycji na Cyprze. Czy skusisz się na wydrukowanie swojego własnego lokalnego krajobrazu? Daj nam znać.

Żródło: https://all3dp.com