Wykorzystaj szpule po filamentach, jako szuflady na narzędzia dzięki temu sprytnemu pomysłowi

Wykorzystaj szpule po filamentach, jako szuflady na narzędzia dzięki temu sprytnemu pomysłowi

Znalezienie nowego pomysłu na uporanie się z bałaganem, jest zawsze mile widziane. Weźmy na przykład pomysł MatterHackers na wykorzystanie pustej szpuli po filamencie. Z kilkoma wydrukowanymi w 3D szufladami, otrzymujesz poręczne rozwiązanie do przechowywania.

Pusta szpula może być całkowicie bezużyteczna, a jeśli drukujesz dość dużo modeli, zapewne masz ich już mnóstwo, zagracając nimi swoją przestrzeń do tworzenia.

Mógłbyś poddać je recyklingowi, ale nie wszyscy producenci umieszczają na szpulach informację o rodzaju materiału. W rzeczywistości, rozglądając się po naszej drukarni widzimy informacje o recyklingu na mniej niż połowie markowych szpul, z których korzystamy.

Tak więc, gdy niektóre z nich są jednorazowego użytku, nasuwa się pytanie: Co z nimi zrobić?

Na stronie MatterHackers, w dziale projektowania cyfrowego, Alec Richter wymyślił odpowiedź w postaci serii drukowanych w 3D szuflad. Przymocowane do środka i zajmujące przestrzeń poprzednio wypełnioną filamentem, są przenośnym schowkiem wszelkie inne dobra, które w przeciwnym razie mogą zaśmiecać Twój stół warsztatowy.

Wydrukuj swoją drogę do uporządkowanego życia

Projekt, to 14-plikowa lista różnych szuflad i przegródek, więc możesz ją zmieniać i dostosowywać do swoich potrzeb. Jest tam nawet fajny uchwyt na karty SD.

Instrukcja Richtera odnosi się do szpulek PLA lub ABS z serii Pro, ale twierdzi on, że projekt i proces może działać dla innych szpul. Alternatywnie, dostosuj pliki do wymiarów swojej szpuli w preferowanym programie do modelowania 3D.

Po wydrukowaniu przegródek, które mają się znaleźć wewnątrz pustej szpuli, musisz je zawiesić. Zanim będziesz mógł to zrobić, musisz wywiercić otwory w szpuli, kierując się poręcznym szablonem do druku 3D (dołączonym również jako plik w zestawie).

Następnie delikatnie przewiercamy się przez otwory w przegródkach, aby uzyskać miejsce na przewleczenie filamentu. Mechanizm zawiasów polega na wkropleniu odrobiny kleju do każdego otworu w zawiasie i wprowadzeniu kawałka filamentu, który będzie pełnił rolę trzpienia.

Pozostawienie „otwartych” przegródek w trakcie schnięcia kleju zapobiega ich sklejaniu się. Daj im trochę czasu na wyschnięcie i możesz rozpocząć pracę na uporządkowanym biurku.

Pliki można znaleźć na stronie MatterHackers, ale pamiętaj, że musisz być zalogowany, aby uzyskać dostęp.

Żródło: https://all3dp.com