Wydrukuj w 3D własne, unikalne kartki z życzeniami i podziękowaniami dzięki gDraw

Wydrukuj w 3D własne, unikalne kartki z życzeniami i podziękowaniami dzięki gDraw

Domowe oprogramowanie o nazwie gDraw, pozwala na naszkicowanie projektu w 2D, a następnie utworzenie pliku G-Code, który może być wydrukowany w 3D – idealny do kartek z podziękowaniami.

Uruchom swoją drukarkę 3D i zacznij szkicować tradycyjne świąteczne obrazki: Twórca Niklas Roy zaprojektował oprogramowanie, które tworzy G-code. Dzięki niemu możesz drukować swoje rysunki 2D za pomocą drukarki 3D.

Jeśli potrzebujesz prezentu na ostatnią chwilę, oprogramowanie Roya pomoże Ci w tym, zanim wybierzesz się na poświąteczne spotkanie rodzinne.

Inne zastosowania, jak zauważa Roy, obejmują tworzenie delikatnych dekoracji okiennych.

gDraw ma wiele zastosowań i jest łatwy w użyciu

Oprogramowanie Roya pozwala na narysowanie, a następnie wydrukowanie dowolnego obrazu. Jego interfejs jest łatwy w użyciu i oznacza, że możesz bardzo szybko tworzyć podstawowe rysunki wektorowe.

Następnie program przekształca ścieżki w szkicu na G-Code. Ta reprezentacja zostanie następnie przetworzona przez drukarkę i powstanie plastikowy render.

Roy popisał się swoim oprogramowaniem i stworzył kartkę z życzeniami z ozdobą choinkową. Jednakże, jeśli jesteś kreatywny, istnieje możliwość tysięcy wspaniałych zastosowań dla gDraw.

Należy pamiętać, że oprogramowanie Roya zostało zaprojektowane do pracy z jego Ultimakerem 2. Jednak po wprowadzeniu kilku zmian powinno być również w stanie tworzyć kod dla innych drukarek – więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Roya.

Żródło: https://all3dp.com