Wydrukuj w 3D swoją własną przegubową lampę LED

Wydrukuj w 3D swoją własną przegubową lampę LED

Inżynier i twórca Igor Albuquerque, stworzył wydrukowaną w 3D przegubową lampę LED, którą możesz zamontować na swoim biurku i skonfigurować tak, aby pasowała do Twojego środowiska pracy lub nauki.

Studiujesz lub pracujesz do późna wieczorem? Cóż, będziesz potrzebował dobrego oświetlenia przy biurku, aby zapewnić swoim oczom komfort i zdrowie. Dlaczego nie wykorzystać drukarki 3D do stworzenia elastycznej lampy LED?

Dzisiejszy projekt to Articulating LED Lamp, zaprojektowany przez brazylijskiego inżyniera i twórcę Igora Albuquerque. To wydrukowane w 3D akcesorium na biurko jest niezwykle uniwersalne i nie przeszkadza podczas pracy. Projektant zapewnia trzy różnej wielkości ramiona, dzięki czemu można zwiększać zasięg lampy.

Albuquerque wzorował swoją lampę na drukowanym w 3D, przegubowym uchwycie do telefonu, zaprojektowanym przez Kennetha Haynie. Dzięki możliwości dostosowania projektu, będziesz mógł skonfigurować lampę biurkową do swoich potrzeb.

Ta lampa DIY jest idealnym dodatkiem do Twojego biurka. Chcesz zbudować swoją własną? Rzućmy światło na drukowaną w 3D Articulating LED Lamp!

Drukowana w 3D Articulating LED Lamp: Czego potrzebujesz?
Aby stworzyć swoją własną, drukowaną w 3D, przegubową lampę LED, oto czego będziesz potrzebował:

Pliki STL dla modelu można pobrać z Thingiverse.

Chociaż ten projekt nie jest zbyt trudny do wydrukowania i złożenia, Albuquerque przestrzega nas, abyśmy byli ostrożni podczas pracy z elektrycznością.

„Upewnij się, że nie ma zwarcia i spróbuj podłączyć się do wtyczki elektrycznej dopiero po upewnieniu się, że wszystkie elementy są prawidłowo podłączone i podwójnie izolowane. Jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia w pracy z elektrycznością, poproś o pomoc innych” – stwierdza w swoim poście na Instructables.

Należy również uważać, aby nie dotykać żadnych odsłoniętych przewodów lub metalowej części lampy LED po jej włączeniu. Jeśli przewody są odsłonięte, trzymaj je w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

Drukowana w 3D Articulating LED Lamp: Składanie wszystkiego w całość

Lampa składa się z ośmiu pojedynczych części, z których wszystkie muszą być wydrukowane 3D jeden raz, poza nut.stl (będziesz musiał wydrukować tę część cztery razy). Albuquerque sugeruje użycie rozdzielczości 0,2 mm i 20-procentowego wypełnienia. Dodatkowo, tylko plik lamp holder.stl wymaga podpór.

Po wydrukowaniu w 3D różnych części, które składają się na Articulating LED Lamp, nadszedł czas, aby złożyć wszystko razem. Najpierw zacznij od uchwytu ściennego, przewlekając śrubę przez uchwyt ścienny i części łączące. Następnie należy przymocować ramię do przegubu ściennego za pomocą pokrętła, po czym połączyć męskie ramię z żeńskim. Następnie należy przymocować uchwyt lampy do drugiego końca ramienia męskiego i przełożyć reflektor LED przez uchwyt lampy.

Oto świetne zdjęcie przedstawiające cały proces montażu:

Na koniec należy zamontować przegubową lampę LED na biurku i podłączyć ją do prądu. Powinieneś mieć działające światło, które poprowadzi Cię przez studia lub pracę.

Jeśli chcesz zobaczyć pełną instrukcję montażu, sprawdź post Albuquerque’a na Instructables. Miłego tworzenia!

Żródło: https://all3dp.com