Wydrukuj w 3D swój własny trikorder z serialu "The Orville"

Wydrukuj w 3D swój własny trikorder z serialu "The Orville"

Użytkownik Reddita wymodelował i wydrukował w 3D replikę komiksera z inspirowanego Star Trekiem serialu The Orville, nie mając do dyspozycji nic poza zrzutami ekranu z serialu.

Każdy fan The Orville, amerykańskiego komediodramatu sci-fi inspirowanego Star Trekiem, wie, jak trudno jest zdobyć gadżety związane z serialem.

Jedna z takich imponujących replik DIY pochodzi od użytkownika Reddita, JohnaSmallBerries, który stworzył komunikator od podstaw przy użyciu Blendera, drukarki 3D, trochę farby i kilku diod LED. Ten wyczyn jest szczególnie imponujący, biorąc pod uwagę fakt, że John nie miał żadnych oficjalnych pomiarów.

Jego praca opiera się w całości na zrzutach ekranu z serialu. John żartuje: „Musiałem zgadywać skalę, ponieważ przez nieuwagę nie napisali odcinka, który wymagałby od postaci trzymania linijki obok skanera, ale wyglądało to mniej więcej na wielkość dużego telefonu komórkowego”.

Od części drukowanych 3D, do realistycznego skanera Comscanner

John użył Blendera do modelowania projektu, slicera Cura i Ultimakera 2+ do drukowania swoich części.

Drukował z warstwami 0,12 mm, aby zaoszczędzić czas. Dodał jednak, że możliwe jest zejście do warstw 0,02mm, aby zminimalizować czas szlifowania. Jednak był pod presją czasu, ponieważ chciał, aby jego komunikator Orville był gotowy na C2E2, Chicago Comic & Entertainment Expo 2018, które odbywa się od 6 do 8 kwietnia.

Po wydrukowaniu, John wygładził i pomalował części. Samo szlifowanie zewnętrznych powierzchni na gładko zajęło ponad 20 godzin. Dodaje: „Gdybym miał drukarkę żywiczną, prawdopodobnie nie musiałbym robić żadnego szlifowania”.

W urządzeniu zastosowano dwie diody LED dla ekranu skanera i cztery dla ekranu głównego. Do zasilania diod LED wykorzystano 12-woltową baterię A27. Wnętrze posiada również wspomagany sprężynami chowany wyświetlacz i dokładny jak ekran interfejs użytkownika.

John dodaje jednak, że montaż wnętrza jest bardziej niechlujny niż się spodziewał, ale „przynajmniej działa”.

John wyjaśnia, że w sumie wydał mniej niż 30 dolarów na części i materiały. Jest to jednak czasochłonny projekt, którego ukończenie zajmuje około tygodnia. Teraz jest w trakcie udoskonalania projektu, a następnie udostępni go do pobrania na Thingiverse.

Żródło: https://all3dp.com