Wydrukuj w 3D organizer na klucze

Wydrukuj w 3D organizer na klucze

Uwielbiamy organizery do kluczy. Nie tylko wyglądają o wiele lepiej niż przeciętny brelok, ale są też bardzo praktyczne. Do tej pory takie narzędzia można było znaleźć tylko na Kickstarterze lub w specjalistycznych sklepach. Teraz możesz wydrukować w 3D i złożyć swój własny. Projekt ten jest świetnym startem dla początkujących użytkowników druku 3D.

My wybraliśmy ten konkretny uchwyt na klucze w stylu scyzoryka armii szwajcarskiej. Nazywa się on „Proteus key holder” i został wykonany przez „projektanta, nauczyciela, twórcę” Proteanmana. Pisze on: „To działa jak scyzoryk armii szwajcarskiej – klucze są składane w uchwycie. Każdy uchwyt został zaprojektowany tak, aby na każdym końcu znajdowała się taka sama liczba kluczy. Środkowa śruba zapobiega krzyżowaniu się kluczy. Można w nim zmieścić tyle kluczy, ile się chce, trzeba tylko dobrać odpowiednio długą śrubę”.

Uchwyt na klucze Proteus: Czego potrzebujesz?

Zaczynajmy więc. Oto, czego potrzebujesz:

  • Drukarka 3D
  • Filament do drukarki 3D, najlepiej PET-G lub ABS.
  • Pliki STL
  • 3x śruby: W zależności od tego, ile kluczy chcesz dodać, potrzebujesz śrub 3 mm lub 2 mm.
  • 3x nakrętki lub radełka: Można je kupić w paczkach w Internecie.
  • brelok: jeśli chcesz gdzieś przymocować swoje dzieło, możesz dodać brelok do uchwytu na klucze – jest to jednak całkowicie opcjonalne.

Uchwyt na klucze Proteus: Składanie wszystkiego w całość

Przygotowanie, wydrukowanie i złożenie tego projektu jest łatwe dla początkujących.

Najpierw należy zdecydować, ile kluczy chcemy mieć. Następnie należy wybrać, czy organizer na klucze ma być połączony radełkami czy śrubami/nakrętkami.

W zależności od dokonanego wyboru należy obliczyć długość śrub/nakrętek. Oto przykład: Masz 6 kluczy, czyli po 3 na każdym końcu uchwytu na klucze. Łącznie 3 klucze mają szerokość 10 mm. Dodaj + 6 mm na wstawki w korpusie uchwytu na klucze (każda ma 2 mm). W sumie potrzebna będzie śruba o długości 16 mm.

Następnie rozpoczynasz drukowanie 3D części. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wewnętrzna strona każdej części powinna być skierowana w stronę platformy. Do drukowania nie będą potrzebne dodatkowe podpory. Jeśli chcesz, aby element był mocny i trwały, użyj wysokiego ustawienia wypełnienia: 75% lub więcej powinno wystarczyć. Projektant zaleca filament ABS lub PET-G – jest on o wiele bardziej wytrzymały niż kruchy PLA.

Żródło: https://all3dp.com