Wydrukuj w 3D lampy Voronoi Jellyfish

Wydrukuj w 3D lampy Voronoi Jellyfish

Kto potrzebuje IKEI, gdy ma własną drukarkę 3D? No dobrze, czasami miło jest kupić nowe meble i zjeść te szwedzkie klopsiki, ale można też pójść drogą majsterkowania i wyprodukować własne stylowe i dekoracyjne przedmioty, aby upiększyć dom. Jednym z powszechnych zastosowań druku 3D jest tworzenie niestandardowych opraw oświetleniowych.

Niemiecki student i użytkownik Thingiverse, UniversalMaker3D, zaprojektował ostatnio swobodnie pływające lampy Jellyfish. Projekt inspirowany jest matematyczną koncepcją Voronoi, która zapewnia złożoną strukturę wydrukowanemu w 3D obiektowi.

Projekt Voronoi sprawia wrażenie rafy koralowej, dodając do tego oceaniczny klimat, jaki wyczarowują te lampy. Wydrukowana w 3D skorupa jest osadzona w wielu maleńkich otworach, tworząc na ścianach efekt świetlny zapierający dech w piersiach. Dodaj do tego kilka macek i masz oprawę oświetleniową, która sprawi, że poczujesz się, jakbyś żył pod powierzchnią morza.

Drukowana w 3D lampa Voronoi : Czego potrzebujesz i jak ją złożyć

Ponieważ obudowa oświetleniowa przypominająca meduzę została zaprojektowana w skomplikowanym stylu Voronoi, będziesz musiał użyć podpór podczas drukowania 3D podstawy modelu. UniversalMaker udostępnia również pliki STL dla macek i innych części, które są dostępne na Thingiverse.

Poza drukarką 3D, filamentem i modelem 3D, jest jeszcze kilka innych elementów, które będą potrzebne, aby Twoja lampa ze stworzeniem morskim świeciła. Oto lista kontrolna:

  • Bateria 9V
  • 5mm diody LED
  • Przełącznik SPDT
  • Konwerter napięcia
  • Złącza do baterii 9V
  • Kable

Kiedy masz już swoje wydrukowane w 3D ciało i macki meduzy, wraz ze wszystkimi niezbędnymi komponentami elektronicznymi, nadszedł czas, aby złożyć wszystko razem. Weź diody LED i przeprowadź je przez dolną część wydrukowanej w 3D góry i podłącz je poprzez przełącznik do baterii.

Wydrukowane w 3D sekcje górna i dolna są zaprojektowane tak, aby idealnie się na siebie nasuwały, ale mogą wymagać trochę szlifowania. Na koniec zamontuj meduzę z kablami, które służą do aktywacji diod LED. To by było na tyle, jeśli chodzi o montaż!

Żródło: https://all3dp.com