Wydrukuj swojego zwierzaka w 3D

Wydrukuj swojego zwierzaka w 3D

Właściciele zwierząt domowych mogą teraz drukować 3D swoje ukochane zwierzęta. Wszystko czego potrzebujesz to kilka zdjęć.
Zwierzęta domowe są pielęgnowane i kochane przez ludzi na całym świecie za bezwarunkową miłość, którą szczodrze obdarzają swoich właścicieli, a także za miękkie futerka i entuzjastyczne zachowanie, które wnosi do ich rodzin powiew nowego życia. Niestety, długość życia małych zwierząt jest znacznie krótsza niż ich właścicieli, więc prędzej czy później zostają tylko z fotograficznymi wspomnieniami o swoich dobrych małych przyjaciołach. Dzięki postępowi w druku 3D, właściciele mogą teraz trzymać w rękach coś, co oddaje więcej istoty i cech ich pupili niż zwykła stara fotografia.

PetPrints3D, to nowa usługa online, która pozwala właścicielom zwierząt z całego świata na stworzenie wysokiej jakości modelu 3D ich pupila i dostarczenie go do domu w ciągu kilku dni. Chociaż konsumenci wykazują duże zainteresowanie podobnymi technologiami, bardzo trudno jest wykorzystać te metody w przypadku zwierząt domowych, ponieważ wymagany czas skanowania skanerem 3D, który sięga do 10 minut, wymaga długich okresów bezruchu, co nie jest możliwe w przypadku zwierząt domowych.

Nie musisz nigdzie jechać – wystarczy, że wyślesz zdjęcia

To co robi PetPrints3D, to wykorzystanie zestawu zdjęć zwierzęcia, przedstawiających je w różnych pozycjach, pod różnymi kątami i z różnych stron, tak aby powstał pełny model 3D, który może zostać wydrukowany. Jest to co prawda skomplikowany i trudny proces, ale do czasu, gdy skanery 3D, które mogą uchwycić obiekt w jednej chwili staną się bardziej przystępne, jest to najlepszy sposób na uzyskanie portretu 3D zwierzęcia.

Zwierzęta drukowane są przy użyciu specjalnego materiału mieszanego piaskowca z gipsem, który pozwala PetPrints3D nadać modelom wiele elementów personalizacji, w tym określone postawy, ubrania dla zwierząt, skomplikowane kolory futra, itp. Gwarantuje to bardzo dopasowany rezultat, który naprawdę pozwoli zwierzęciu zabłysnąć jego oryginalną osobowością. To z kolei wywołuje więcej wspomnień i emocjonalnych reminiscencji w porównaniu z klasycznymi zdjęciami, ponieważ ostatni bieg ewolucji nakazuje ludzkim mózgom bardziej cenić obiekty 3D niż obrazy 2D.

Właściciele zwierząt mogą wybrać pozycję, w jakiej chcą, aby ich pupil został wydrukowany (siedząca, stojąca, leżąca itp.) oraz poprosić o uwzględnienie konkretnych elementów wyposażenia. Rozmiar modelu można również wybrać, począwszy od najmniejszego, który wynosi 4 cale (wysokość lub długość) w cenie 250 $, przechodząc do średniej wielkości, (6.5-7.5 cali i kosztuje 500 $), a sięgając do większego rozmiaru, o wielkości 8.5-9 cali w cenie 1250 $. Specjalne oferty obowiązują dla tych, którzy zamówią więcej niż jeden model swojego pupila.

Obecnie PetPrints 3D jest jedyną usługą wykorzystującą zdjęcia, ale bądź przygotowany na więcej

W miarę jak technologie druku 3D trafiają na rynek konsumencki za sprawą trendu fotografii 3D, zwierzęta domowe nie mogły zostać pominięte, gdyż są nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Od teraz będzie tylko lepiej, z wykorzystaniem bardziej konfigurowalnych i trwałych materiałów, a co najważniejsze przenośnych, szybszych skanerów 3D, które będą w stanie wykonać dokładny skan 3D wielu obiektów w jednej chwili. Do tego czasu PetPrints3D jest miejscem, do którego możesz się udać po drukowanego w 3D „mini-me” Twojego pupila.

Żródło: https://all3dp.com