Wydrukowany w 3D Stealth Key od UrbanAlps wygrywa wyzwanie Purmundus 2019

W tym roku w konkursie Formnext purmundus starano się znaleźć najbardziej kreatywne i innowacyjne koncepcje i projekty związane z drukiem 3D poprzez szeroko rozumiany temat „ Poza drukowaniem 3D ”.

Zabranie do domu bardzo pożądanej nagrody I nagrody za edycję purmundus w 2019 roku było Stealth Kluczowy projekt szwajcarskiej firmy zajmującej się systemami bezpieczeństwa UrbanAlps .

Nagroda została przyznana UrbanAlps 21 listopada przez międzynarodowy panel sędziowski złożony z 11 ekspertów. Jury wybrało Stealth Key spośród wielu nowatorskich pomysłów na produkty pochodzących z 18 różnych krajów. Druga nagroda w konkursie została przyznana projektowi drukowania Hydrophytes 4D przez Victoria University of Wellington, trzecia nagroda została przyznana firmie CellCore GmbH za monolityczną komorę rakietową, podczas gdy wyróżniono specjalną głowicę z kurtyną drukowaną w 3D opracowaną przez Diehl Aviation Laupheim GmbH .

The Stealth Key

Zwycięzca Purmundus 2019 Stealth Key

Koncentrując się na pierwszym miejscu projektu, Stealth Key od UrbanAlps jest pierwszym na świecie metalowym kluczem z nadrukiem 3D, który jest chroniony przed nieuprawnionym powieleniem. Osiąga się to poprzez integrację wewnętrznych mechanicznych funkcji bezpieczeństwa, które uniemożliwiają skanowanie klucza. Opatentowany wydrukowany klucz bezpieczeństwa 3D jest wykonany na zamówienie, a każdy ma unikalny kod. Klucz Stealth można również doposażyć do pracy z istniejącymi drzwiami i zamkami. UrbanAlps produkuje klucze przy użyciu selektywnego topienia laserowego (SLM).

„Bardzo rzadko, dzięki drukowi 3D, produkt może osiągnąć unikalne kształty, których nie można stworzyć za pomocą żadnej innej technologii, może wykorzystać zdolność bycia indywidualnym i może stworzyć wyjątkową wydajność, która poprawia życie”, powiedział Christoph Behling, juror i właściciel Christoph Behling Design. „Zwycięzca tegorocznego konkursu purmundus może zrobić wszystkie trzy rzeczy: Stealth Key od UrbanAlps.”

Dr Alejandro Ojeda, CEO i współzałożyciel UrbanAlps, dodał: „Jesteśmy zaszczyceni, że Stealth Key otrzymał tę nagrodę ze względu na dużą różnorodność i jakość finalistów. Ponadto w takich miejscach jak wiodące na świecie targi druku 3D. Każdego dnia staramy się, aby Stealth Key stał się zabójczą aplikacją, na którą przemysł druku 3D z niecierpliwością czeka. ”

Hydrofity

Druga nagroda w konkursie purmundus trafiła do projektu Hydrophytes, który składa się z pięciu futurystycznych roślin wodnych stworzonych przy użyciu wielowymiarowego druku 4D. Projekt, który był częścią pracy magisterskiej Nicole Hone z wzornictwa przemysłowego na Victoria University of Wellington, demonstruje wyjątkowe podejście do choreografowania ruchu organicznego w obiekcie za pomocą druku 4D.

Hydrofitowe „rośliny” zostały wydrukowane przy użyciu wielowarstwowej technologii PolyJet firmy Stratasys i są zdolne do różnego rodzaju ruchów, od kwitnienia po rozciąganie, a nawet pstrykanie. Projekt jest podobno pierwszym, który bada zastosowanie drukowania PolyJet w przypadku tak złożonych ruchów inspirowanych organią.

Monolityczna komora rakietowa

Zwycięzca Purmundus 2019 Stealth Key

CellCore GmbH , berlińska firma inżynierska, otrzymała trzecią nagrodę za koncepcję monolitycznej komory rakietowej. Projekt, opracowany we współpracy z SLM Solutions , pokazuje zalety technologii syntezy proszków metali do projektowania i produkcji komponentów do lotów kosmicznych.

Korzystając z możliwości drukowania 3D metalu przez SLM Solutions, CellCore opracował złożony demonstracyjny silnik rakietowy, który integruje wlot paliwa, głowicę wtryskową, komorę ciągu i konstrukcyjne chłodzenie w ramach monolitycznej struktury. Koncepcja chłodzenia strukturalnego jest możliwa dzięki „elementowi rdzeniowemu” silnika rakietowego: zoptymalizowanej strukturze sieci w ścianie komory, która odprowadza ciepło z wewnętrznej ściany komory ciągu poprzez cyrkulację ciekłego wodoru.

Źródło: https://www.3dprintingmedia.network/