Wydrukowany w 3D Solid Eye z Metal Gear Solid 4

Wydrukowany w 3D Solid Eye z Metal Gear Solid 4

Czy jesteś zagorzałym fanem serii gier wideo Metal Gear? Teraz możesz użyć swojej drukarki 3D do stworzenia Solid Eye, który jest wyposażony w działające światło LED.

Przez ponad 30 lat, pokolenia graczy były urzeczone przez gry wideo franczyzy Metal Gear. Pierwsza iteracja gry została wydana w 1987 roku,

W każdej odsłonie gry pojawiały się specjalne siły operacyjne, zwykle o nazwie Solid Snake lub Big Boss, który ma za zadanie znaleźć super-broń o nazwie „Metal Gear”. Ci, którzy ukończyli Metal Gear Solid 4 mogą pamiętać specjalną opaskę na oko, która pomogła Solid Snake’owi pokonać Liquid Ocelota.

To urządzenie nazywa się Solid Eye, potrafi połączyć technologię wzmacniania światła i obrazowania „Enhanced Night Vision Goggles”, jednocześnie pełniąc funkcję lornetki.

Cóż, jeśli przygotowywałeś się do podjęcia swojej własnej, ściśle tajnej misji, możesz zyskać trochę tej skrytości, która sprawiła, że Solid Snake odnosił sukcesy przez lata.

Projektant Cristian Esalini podzielił się ostatnio swoją wydrukowaną w 3D wersją Solid Eye, która jest nawet wyposażona w czerwoną diodę LED. Ten drukowany w 3D rekwizyt jest idealny do cosplayu Solid Snake’a, lub po prostu do pokazania swojego fandomu i wiedzy o tej klasycznej serii.

Oto co musisz wiedzieć, aby wydrukować swoje własne Solid Eye!

Czego potrzebujesz?

Obudowę możesz wydrukować, ale będziesz potrzebował kilku innych komponentów, aby podłączyć diodę LED. Pliki STL dla modelu 3D są dostępne na Thingiverse.

Oto co jeszcze jest potrzebne do zbudowania własnego, wydrukowanego w 3D Solid Eye:

  • Bateria 2032
  • Czerwona dioda LED
  • Opornik 100 Ohm
  • Przełącznik ślizgowy
  • Drut jednożyłowy
  • Rurki termokurczliwe
  • Pasek

Montaż

Teraz, gdy masz już wszystkie komponenty potrzebne do zbudowania Solid Eye, nadszedł czas na złożenie go w całość. Samo drukowanie zajmuje około czterech godzin.

Esalini zaleca szlifowanie, gruntowanie i malowanie sprayem na czarno po wydrukowaniu elementu.

Jeśli chodzi o pasek, Esalini sugeruje znalezienie takiego, o długości pomiędzy 10 a 15mm, w zależności od tego, kto będzie nosił to urządzenie. Wewnętrzna strona wydrukowanej w 3D obudowy Solid Eye jest miejscem, w którym zamontujesz komponenty elektroniczne. Możesz spojrzeć na zdjęcie układu powyżej. Proces montażu wygląda na dość prosty, ale wyczerpująca instrukcja nie jest dostępna, więc na pewno przyda się trochę doświadczenia z lutowaniem i układami elektronicznymi.

Kiedy już wszystko podłączysz, powinieneś mieć Solid Eye z czerwoną diodą LED. Pokaż swoim znajomym, że jesteś najbardziej skrytym Solid Snake’iem w mieście, Big Bossem gier komputerowych i kimś, kto wie jak wykorzystać swoją drukarkę 3D.

Żródło: https://all3dp.com