Wydrukowane w 3D maski Króla Lwa dla szkolnej produkcji scenicznej

Wydrukowane w 3D maski Króla Lwa dla szkolnej produkcji scenicznej

St. Margaret’s Episcopal School w San Juan Capistrano w Kalifornii, wydrukowała w 3D te niesamowite maski na potrzeby scenicznej produkcji Króla Lwa.

Specjalne przedstawienie zatytułowane „Król Lew, Jr.”, było wystawiane w szkole św. Małgorzaty. Szkolne drukarki 3D Airwolf Axiom były w pełnym użyciu przygotowując maski do spektaklu.

Artystka 3D, Ashely Ricart, jest odpowiedzialna za szkolne laboratorium EDGE. Tutaj uczniowie mogą projektować i badać przy użyciu różnych technologii, w tym drukarek 3D.

Ricart była odpowiedzialna za drukowanie masek i przygotowanie ich na czas do produkcji. Wyjaśniła, jak to zrobiła:

„Drukowanie masek trwało od 60 godzin do 90+ godzin. Rozdzielałam je na sześć drukarek AXIOM na terenie kampusu, aby uzyskać mniej więcej półtorej maski dziennie”.

To nie jest małe zadanie, ale rezultaty zdecydowanie rekompensują pracochłonny proces. Zobaczcie profesjonalną jakość tych dzieł:

Hakuna Matata: Król Lew w przygotowaniu

Maski musiały zostać wydrukowane w częściach, które następnie zostały sklejone. Ricart użyła mieszanki filamentów PLA i ABS, aby zaoszczędzić pieniądze, wykorzystując materiały, które miała pod ręką. Następnie użyła filamentu drewnopodobnego do wypełnienia łączeń w wydrukach i przeszlifowała je.

Artysta Spencer Keane był odpowiedzialny za malowanie masek. Użył on mieszanki farby w sprayu i aerografu, aby ożywić wydruki.

Ricartowi i Keane’owi udało się pięknie uchwycić całą obsadę. Od Timona po Simbę, wszyscy ulubieńcy zostali wydrukowani i pomalowani. W sumie wydrukowano 19 masek, które stworzyły obsadę produkcji.

Żródło: https://all3dp.com