Wydrukowane w 3D maski Króla Lwa dla szkolnej produkcji scenicznej

Wydrukowane w 3D maski Króla Lwa dla szkolnej produkcji scenicznej

St. Margaret’s Episcopal School w San Juan Capistrano w Kalifornii wydrukowała w 3D te niesamowite maski na potrzeby scenicznej produkcji Króla Lwa.

Specjalne przedstawienie zatytułowane „Król Lew, Jr.” będzie wystawiane w szkole św. Małgorzaty od dziś do 19 listopada 2016 r. Szkolne drukarki 3D Airwolf Axiom były w pełnym użyciu przygotowując maski do spektaklu.

Artystka 3D, Ashely Ricart, jest odpowiedzialna za szkolne laboratorium EDGE. Tutaj uczniowie mogą projektować i badać przy użyciu różnych technologii, w tym drukarek 3D.

Ricart była odpowiedzialna za drukowanie masek i przygotowanie ich na czas do produkcji. Wyjaśniła, jak to zrobiła:

„Drukowanie masek trwało od 60 godzin do 90+ godzin. Rozdzielałam je na sześć drukarek AXIOM na terenie kampusu, aby uzyskać mniej więcej półtorej maski dziennie”.

To nie jest łatwe zadanie, ale rezultaty zdecydowanie rekompensują pracochłonny proces. Zobaczcie profesjonalną jakość tych dzieł:

Hakuna Matata: przygotowanie masek

Maski musiały zostać wydrukowane w częściach, które następnie mogły zostać sklejone. Ricart użyła mieszanki filamentów PLA i ABS, aby zaoszczędzić pieniądze, wykorzystując materiały, które miała pod ręką. Następnie użyła plastikowego drewna do wypełnienia szwów w wydrukach i przeszlifowała je.

Artysta Spencer Keane był odpowiedzialny za malowanie masek. Użył on mieszanki farby w sprayu i aerografu, aby ożywić wydruki.

Ricart i Keane’owi udało się pięknie uchwycić całą obsadę. Od Timona do Simby, wszyscy ulubieńcy zostali wydrukowani i pomalowani. W sumie jest 19 masek, które tworzą obsadę produkcji. Więcej zdjęć z procesu można znaleźć na koncie Ricart na Instagramie.

Żródło: https://all3dp.com