Wyceluj z tej niesamowitej, wydrukowanej w 3D mini kuszy

Wyceluj z tej niesamowitej, wydrukowanej w 3D mini kuszy

Kiedy podejmujemy się realizacji projektów typu „zrób to sam”, często widzimy, jak połączenie druku 3D z elektroniką i innymi technologiami może zaowocować powstaniem niewiarygodnych obiektów. Czasami jednak wystarczy tylko drukarka 3D, aby wcielić w życie spektakularnie zabawny pomysł.

To właśnie zrobił południowokoreański twórca Park Gwan Su (znany na Thingiverse jako DIYPark) ze swoją wydrukowaną w 3D Mini Kuszą. Ten malutki łuk sprawi, że poczujesz się jak Robin Hood świata makerów. Jest nie tylko w pełni funkcjonalny, ale ma też spory zasięg, więc musisz być odpowiedzialny i ostrożny, jeśli chodzi o celowanie.

Niemniej jednak, ten projekt to świetny sposób na zaprezentowanie możliwości Twojej desktopowej drukarki 3D, który dostarczy nieskończonej radości Tobie, Twojej rodzinie i Twoim przyjaciołom. Przyjrzyjmy się bliżej tej niesamowitej, wydrukowanej w 3D Mini Kuszy.

Mini kusza drukowana w 3D: Czego potrzebujesz?

Aby zbudować swoją własną drukowaną w 3D mini kuszę, potrzebujesz tylko drukarki 3D, kilku różnych kolorów filamentu, żyłki wędkarskiej na cięciwę kuszy i wykałaczek na amunicję.

Ten projekt będzie wymagał dość dużo czasu poświęconego na drukowanie, ponieważ model składa się z 10 pojedynczych części. Można również wydrukować kilka tarcz, aby mieć do czego strzelać, gdy łuk będzie już gotowy.

Pliki STL można pobrać za darmo z Thingiverse lub Cults3D. Twórca użył 20-procentowego wypełnienia dla części, z których żadna nie wymaga podpór. Możesz dowolnie dobierać kolory i dostosować kuszę do swojego stylu!

Według twórcy projektu, kusza jest w stanie oddać cztery kolejne strzały. DIYPark zaleca również noszenie okularów ochronnych, aby uchronić się przed zabłąkanymi strzałami, ponieważ, cóż, lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Mini kusza drukowana w 3D: Składanie wszystkiego w całość

W swoim filmie na Youtube poświęconym temu projektowi DIYPark dzieli się spostrzeżeniami na temat każdego etapu projektu, od modelowania 3D do montażu. Mniej więcej od 3:30 twórca przechodzi od procesu modelowania CAD do montażu. Instrukcje są jasno przedstawione i łatwe do wykonania, ale mogą wymagać niewielkiej ilości obróbki końcowej, aby upewnić się, że wszystko do siebie pasuje.

Gdy wszystkie części wydrukowane w 3D są już złożone, nadszedł czas na nawleczenie żyłki wędkarskiej na łuk. Wystarczy zawiązać kilka węzłów na każdym końcu i odciąć resztki żyłki. I to wszystko. Załaduj kilka wykałaczek i wyceluj w mini tarcze, które DIYPark dostarcza wraz z innymi plikami STL.

I nie zapominaj, że choć Mini Kusza wygląda jak zabawka, może być niebezpieczna i nie należy jej lekceważyć. Uważaj, gdzie celujesz z tego małego łuku, i nie pozwalaj dzieciom bawić się nim bez nadzoru dorosłych.

Żródło: https://all3dp.com