Właściciel zwierzęcia tworzy drukowaną w 3D ortezę dla niepełnosprawnego kota

Właściciel zwierzęcia tworzy drukowaną w 3D ortezę dla niepełnosprawnego kota

Szkocki kotek Sprocket przeżywa ciężkie chwile. Dzięki weterynarzowi i właścicielowi, orteza wydrukowana w 3D może uratować jego nogę przed operacją.

Problemy zaczęły się, gdy Sprocket został potrącony przez samochód; następnie, gdy dochodził do siebie, został zaatakowany przez psa. W końcu doznał poważnego uszkodzenia nerwów w nodze. Obawa, że noga Sprocketa będzie musiała zostać amputowana, skłoniła właściciela, Fergusa Fullartona Pegga, do zaprojektowania i wydrukowania w 3D ortezy, która wspierałaby Sprocketa podczas procesu leczenia.

Orteza to po prostu zewnętrzne urządzenie mające na celu zapewnienie wsparcia i pomoc w rehabilitacji. Pegg, badacz innowacji projektowych w Glasgow School of Art, wydrukował ortezy dla Sprocketa na drukarce Formlabs Form 2. W idealnej sytuacji orteza wydrukowana w 3D pomogłaby Sprocketowi zachować sprawność ruchową i bezproblemowo powrócić do zdrowia. Po powrocie do zdrowia, wydrukowaną w 3D ortezę można całkowicie usunąć.

Nie jest jednak jasne, czy noga Sprocketa rzeczywiście zostanie w pełni wyleczona. Jak przystało na dobrego rodzica kota, Pegg zaczął już przygotowywać drukowaną w 3D protezę na wszelki wypadek. Jego właściciel z pewnością pomoże mu przetrwać te trudne chwile. Wspaniale jest również widzieć zastosowania druku 3D wykraczające poza samą protetykę. Zamiast czekać, Pegg wykazał się aktywnością i dał swojemu kotkowi coś, co może sprawić, że nigdy nie będzie potrzebował protezy.

W Internecie aż roi się od protez zwierząt, wózków inwalidzkich i innych uroczych rzeczy. Szczerze mówiąc, druk 3D sprawił, że możliwości są niemal nieograniczone. Choć produkty te nie są łatwo dostępne, druk 3D sprawia, że są łatwe, niedrogie i – oczywiście – można je dostosować do własnych potrzeb. Przy odrobinie kreatywności i użyciu drukarki 3D można zrobić niemal wszystko. Na przykład ortezy dla kotów. Wszystko jest kwestią kreatywności. I miłości, oczywiście.

Żródło: https://all3dp.com