Wjedź w sezon świąteczny z drukowanymi w 3D świątecznymi ozdobami BMW

Wjedź w sezon świąteczny z drukowanymi w 3D świątecznymi ozdobami BMW

W 2017 roku, BMW celebrowało sezon świąteczny z technologią druku 3D, publikując pliki STL swojego ikonicznego logo, słynnego BMW Welt, zestawu kół i nie tylko.

Spośród wszystkich gałęzi przemysłu, które zainteresowały się rozwojem technologii druku 3D, żadna nie wydaje się tak zaangażowana jak sektor motoryzacyjny. Od szybkiego prototypowania po produkcję małoseryjną, wielu producentów samochodów zintegrowało druk 3D z linią produkcyjną.

Jednym z pionierów w tej dziedzinie jest niemiecki producent samochodów BMW. Firma nie tylko wykorzystała druk 3D do zaprezentowania unikalnych koncepcji i zwiększenia swoich możliwości produkcyjnych, ale również znalazła się na czele różnych możliwości inwestycyjnych.

W ciągu ostatnich lat BMW zapewniło finansowanie kilku najbardziej oczekiwanym firmom zajmującym się drukiem 3D, w tym Carbon i Desktop Metal. Wyraźnie widać, że produkcja addytywna odgrywa coraz większą rolę w ekosystemie BMW.

Aby wyrazić uznanie dla rozwijającej się technologii, BMW podeszło do tematu druku 3D także w nieco mniej oficjalny sposób, prezentując drukowane w 3D ozdoby na choinkę.

BMW i drukowane w 3D ozdoby na choinkę

Cztery lata temu, niemiecki gigant motoryzacyjny udostępnił szereg plików STL dla entuzjastów druku 3D i/lub ,,Beemek” do wydrukowania i powieszenia na choince.

BMW Welt

BMW Welt w Monachium to słynne centrum wystawiennicze o wielu zastosowaniach, które rocznie odwiedza ponad trzy miliony gości.

BMW KOŁO

Chcesz zabrać swoją nową drukarkę 3D na przejażdżkę? Cóż, teraz możesz to zrobić z zestawem kół BMW. Te podwójne szprychy będą wyglądać świetnie wisząc na choince lub nawet na desce rozdzielczej Twojego samochodu.

BMW LOGO

Oczywiście, nic nie przebije kultowego emblematu BMW. Na choince lub jako breloczek, może być z Tobą przez cały rok.

CZTEROCYLINDROWE BMW

Budynek z czterema cylindrami to siedziba główna BMW, również znajdująca się w Monachium. Ten 101-metrowy charakterystyczny budynek został zaprojektowany przez architekta Karla Schwanzera.

Niestety, pliki nie są już obecnie dostępne do pobrania, pozostając jednak w klimacie przygotowań do świąt, możesz sprawdzić przepis na ciasto BMW🙂

Żródło: https://all3dp.com