Wizytówki drukowane w 3D: 5 wybranych modeli

Wizytówki drukowane w 3D: 5 wybranych modeli

Czy jest lepszy sposób na zaprezentowanie swojej kreatywności, niż wizytówki wydrukowane na drukarce 3D? Sprawdź pięć wybranych przez nas modeli.

Zajęty wizytówkami!

Etui na wizytówki wydrukowane w 3D.
Etui na wizytówki wydrukowane w 3D. Źródło: 3DKoopia

 

Wizytówki wydrukowane na drukarce 3D, mogą być świetnym sposobem na reklamę Twojej firmy, w wyjątkowym i kreatywnym stylu. Ewentualni klienci lub partnerzy biznesowi na pewno będą pod wrażeniem!

Nawet jeśli nie chcesz reklamować swojej firmy, wydruk tych modeli może by po prostu świetną zabawą! Poniższe projekty są szybkie i łatwe do wydrukowania. Część z nich posiada niewielką przestrzeń do umieszczenia na niej informacji.

Być może najlepsze jest to, że wizytówki są bardzo małe! Oznacza to niskie koszty zużytego filamentu oraz krótki czas druku.

Velociraptor

Pan Velociraptor przed i po montażu.
Pan Velociraptor przed i po montażu. Źródło: Cleven / MyMiniFactory

Velociraptor, to gatunek dinozaura, który stał się inspiracją do stworzenia tej wizytówki. Ta karta zawiera wiele szczegółów w obszarze 3,5 x 5 cali, ale można ją łatwo wydrukować na drukarce FDM, w mniej niż dwadzieścia minut. 

To oczywiście świetny wydruk dla każdego, ale jeśli chcesz zareklamować swoją firmę za pomocą tej wizytówki, projektant również o tym pomyślał. Ogon dinozaura jest poszerzony, abyś mógł dodać na nim informacje. Zapoznaj się z instrukcjami od projektanta, jak to zrobić.

Autor projektu:  Cleven

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Rower turystyczny

Te rowery są gotowe do jazdy.
Te rowery są gotowe do jazdy. Źródło: CyberCyclist / Cults3D

Ta wizytówka, to kolejny projekt ,,płaskiego wydruku”, który można złożyć w trójwymiarowy element. Konstrukcja jest zoptymalizowana dla drukarek FDM z dyszą 0,4 mm. Nie musisz się martwić o długi czas drukowania. Dwadzieścia minut, trochę zużytego filamentu i Twoja wizytówka jest już gotowa.

Ten projekt również zawiera mały obszar, na którym można umieścić informacje o firmie. Po prostu dostosuj go, wydrukuj, zmontuj i poczekaj na komunikat „Wow!”

Autor projektu:  CyberCyclist

Gdzie znaleźć projekt? Cults3D

Śruba z nakrętką

Te karty śrub są gotowe do montażu.
Te karty są gotowe do montażu. Źródło: UIW / Thingiverse

Ten model jest bardzo podobny do poprzednich dwóch, ale jest zdecydowanie wyjątkowy. Po wyjęciu komponentów i złożeniu ich otrzymujesz mechanizm przypominający śrubę, który faktycznie działa! 

Jeśli chcesz udostępnić swoje informacje za pomocą tych kart, po prostu dodaj napis w małej przestrzeni w lewym dolnym rogu. W mniej niż 30 minut uzyskasz imponujący wydruk!

Autor projektu:  U1W

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Konfigurowalna wizytówka

Ta wizytówka błaga o dostosowanie.
Ta wizytówka wręcz prosi o dostosowanie. Źródło: TheCaptialDesign / Thingiverse

Ta wizytówka jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Za pomocą Customizer w Thingiverse możesz w pełni dostosować tę wizytówkę, aby zawierała nazwę firmy, imię i nazwisko oraz adres strony internetowej. W mniej niż godzinę możesz dostosować projekt, przygotować do druku w slicerze i wydrukować go!

Ważne jest, aby uzyskać ładną pierwszą warstwę dla tego wydruku, dzięki temu napisy będą bardziej szczegółowe. Możesz także potrzebować zwiększyć retrakcję, aby ,,nitki” filamentu nie dostały się do małych przestrzeni.

Autor projektu:  TheCapitalDesign

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Zaprojektuj własną wizytówkę

Tworzenie wizytówki w TinkerCAD.
Tworzenie wizytówki w TinkerCAD. Źródło: Hannah Watkin / All3DP

Do tej pory przyjrzeliśmy się czterem niesamowitym wizytówkom, które można pobrać, dostosować i wydrukować. A co jeśli chcesz pójść jeszcze dalej i stworzyć swoją zupełnie niepowtarzalną wizytówkę? Cóż, możesz! Mamy nawet dla Ciebie przewodnik, jak zaprojektować i wydrukować własną wizytówkę. Kroki wyglądają mniej więcej tak:

  1. Utwórz litofan swojego wybranego obrazu, za pomocą dostosowywania w tym modelu Thingiverse.
  2. W TinkerCAD zaprojektuj  podstawową wizytówkę i dodaj do niej informacje.
  3. Dodaj swój wstępnie dostosowany litofan do wizytówki.
  4. Wydrukuj własny projekt!

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zapoznaj się z przewodnikiem. W mgnieniu oka możesz stworzyć niepowtarzalne wizytówki.

Życzymy udanego druku!

(Źródło głównego zdjęcia: TheCapitalDesign via Thingiverse )

Licencja: Tekst „ „3D Printed Business Cards: Top 5 Curated 3D Models” firmy All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution

Źródło: https://all3dp.com/