Nowa drukarka 3D Lisa X SLS firmy Sinterit, zestaw do wydruków z metalu w technologii FDM od firmy BCN3D, produkcja addytywna, przewyższająca tradycyjną produkcję w ramach Helmet Challenge NFL oraz nowość od ExOne: X1 Powder Grip – te historie przykuły naszą uwagę w wiadomościach z branży wytwarzania przyrostowego z ostatnich dni.
Sinterit wprowadza na rynek nową drukarkę SLS 3D Lisa X.
Nowa polimerowa, kompaktowa drukarka SLS firmy Sinterit, Lisa X, jest dziesięć razy szybsza niż jej poprzedniczka: Lisa Pro. Charakteryzuje się szybkością druku 10 -14 mm/h PA12, dzięki czemu wydruk pełnej komory skomplikowanych części zajmuje zaledwie 34 godziny.
Większy obszar roboczy nowej Lisy (180 x 130 x 330 mm) oznacza, że może nie zmieścić się na biurku, ale nadal jest skierowana do małych i średnich firm. Sinterit ma nadzieję, że Lisa X zwróci uwagę projektantów i inżynierów, korzystających z drukarek FDM, za sprawą przystępnej ceny i łatwego w obsłudze interfejsu.
Lisa X oferuje 32 parametry, które możesz kontrolować, w tym temperaturę drukowania, nagrzewanie i schładzanie oraz moc lasera, dzięki czemu możesz eksperymentować z szeroką gamą proszków poza PA12, PA11, TPE i siedmioma innymi.
Sinterit zaprezentował we wrześniu swój przemysłowy system SLS (200 x 200 x 330) NILS 480, dzięki czemu Lisa X jest maszyną, która może wypełnić lukę między kompaktowym a produkcyjnym SLS.
Cena nie została podana, ale szacujemy, że powinna ona wynosić około 40 000 – 50 000 USD.
Drukowanie z użyciem metalowych filamentów, zwiększa dostępność druku 3D z metali
Zaledwie tydzień po tym, jak Raise3D wprowadził na rynek swoją nową drukarkę FDM, która wykorzystuje metalowy filament Ultrafuse, hiszpański producent drukarek 3D BCN3D ogłasza nowy „Metal Pack” , który jest zestawem akcesoriów, które modernizują ich drukarki polimerowe Epsilon, dając im możliwość druku z metalu.
„Cała branża AM goni za drukiem 3D z metalu”, mówi Eric Pallarés, CTO w BCN3D. „Ale prawda jest taka, że obecnie dostępne rozwiązania w przystępnej cenie, jeśli w ogóle są, są bardzo rzadkie”.
Za około 1200 dolarów, w zestawie Metal Pack znajdziesz między innymi dwie 3 kg szpule filamentu ze stali nierdzewnej Ultrafuse (316L i 17-4 PH), specjalny klej w sztyfcie do metalu i dwa nowe hotendy. BCN3D opublikuje również dodatek do nowego oprogramowania typu slicer: BCN3D Stratos, dedykowanego drukowi z metalu, który będzie zawierał profile drukowania przygotowane dla serii BCN3D Epsilon.
Po wydrukowaniu, wymagane odbindowanie i spiekanie można wykonać zewnętrznie, za pośrednictwem autoryzowanej sieci dostawców usług Forward AM w Stanach Zjednoczonych i Europie. Innymi słowy, jeśli nie posiadasz własnego zestawu do postprocessingu metalowych części, będziesz musiał skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Jak mówi firma BCN3D, końcowe części, które powstaną w trakcie tego procesu, będą niemal w 100% wykonane z litej stali nierdzewnej.
Nowa maszyna od Anisoprint
Wysokotemperaturowy przemysłowy FDM, drukujący z ciągłego włókna węglowego od firmy Anisoprint: Prom IS 500, jest już gotowy do testów beta, a firma przyjmuje zgłoszenia od ochotników.
Twój Prom IS 500 będzie dostarczany z ekosystemem oprogramowania, który obejmuje oprogramowanie typu slicer Aura oraz nowe oprogramowanie do projektowania i symulacji. Prom IS 500, to największa przemysłowa drukarka 3D firmy Anisoprint o objętości roboczej 600 x 420 x 300 mm. Posiada otwarty system materiałowy, który obejmuje materiały wzmocnione ciągłym włóknem węglowym oraz szereg tworzyw sztucznych klasy inżynieryjnej, takich jak PEEK, PEKK i PEI.
10 szczęśliwych użytkowników wersji beta otrzyma swoje maszyny na początku przyszłego roku na specjalnych warunkach, a testy potrwają około sześciu miesięcy. Jeśli zostaniesz wybrany, oczekuje się, że będziesz ściśle współpracować z inżynierami Anisoprint i zgłaszać wszystkie zalety i wady testowanej drukarki. Aby zostać wybranym, pokaż Anisoprint, że masz ważny przypadek użycia przemysłowego, który można udostępnić publicznie. Szukają firmy dowolnej wielkości z różnych branż, ale preferują firmy z Europy, ponieważ mają siedzibę w Luksemburgu.
Jeśli zamierzasz być na Formnext, możesz zobaczyć Prom IS 500 w akcji.
Nagrody NFL za 3 najlepsze projekty kasków, wszystkie są drukowane w 3D
Amerykańska organizacja sportowa, National Football League (NFL), uruchomiła Helmet Challenge, aby sfinansować rozwój nakryć głowy, które ograniczyłyby urazy w sporcie.
W konkursie o wartości 3 milionów dolarów, sfinansowano 13 zespołów ekspertów w dziedzinie inżynierii biomechanicznej, materiałoznawstwa i produkcji, które poświęciły dwa lata na opracowywanie prototypów, które poczyniły znaczne postępy w stosunku do obecnych kasków noszonych przez graczy NFL.
Spośród 13 uczestników, ogłoszono niedawno trzech zwycięzców i wszyscy zastosowali produkcję addytywną, pokonując tradycyjną produkcję z 13% poprawą w stosunku do dzisiejszych najlepszych kasków. Ten wskaźnik poprawy stanowi ponad czterokrotność tego, co zwykle obserwuje się rocznie w nowych projektach kasków, mówi NFL.
Trzy zespoły – Impressio, Kollide i Xenith – otrzymają dofinansowanie w wysokości 1,55 miliona dolarów na wprowadzenie swoich kasków na rynek.
„Wyzwanie kasku NFL polega na rewolucyjnym, a nie tylko ewolucyjnym ulepszeniu”, mówi Jeff Miller, wiceprezes wykonawczy NFL. „NFL postanowiła rzucić wyzwanie rynkowi i przyspieszyć rozwój nowych technologii”.
Kask Impressio wykorzystuje wysoce pochłaniający energię materiał elastomerowy (LCE) wydrukowany na drukarce EOS, kask Kollide wyposażony jest w system pochłaniania energii wykonany ze złożonej siatki drukowanej 3D, skalibrowanej w celu pochłaniania i przekierowywania energii uderzenia, a kask Xenith to kask modułowy składający się z materiałów firmy BASF 3DP Solutions, które zostały wydrukowane w 3D w strukturze kratowej w celu poprawy wydajności i komfortu kasku.
W powiązanych wiadomościach dotyczących kasków, Rice University współpracuje z amerykańską armią, aby stworzyć pierwszy na świecie wojskowy „inteligentny hełm” do druku przy użyciu przemysłowych drukarek 3D. Program Smart Helmet ma na celu modernizację standardowych hełmów wojskowych poprzez drukowanie w 3D egzoszkieletu wzmocnionego nanomateriałem z wbudowanymi czujnikami, aby aktywnie chronić mózg przed skutkami kinetycznymi lub ukierunkowanymi energiami.
ExOne dąży do zmniejszenia obaw przed drukiem z wykorzystaniem proszków metali
Bezpieczne i efektywne obchodzenie się z proszkiem metalowym jest przeszkodą w przyjęciu technologii stapiania proszku (powder bed fusion) dla wielu firm, które mogą nie posiadać odpowiedniej infrastruktury i doświadczenia.
ExOne, firma Desktop Metal specjalizująca się w drukarkach 3D typu binder jet do metalu, oferuje nowe rozwiązanie do często brudzącego, a czasem niebezpiecznego zadania, jakim jest operowanie proszkiem metalu. Nowy uchwyt X1 Powder Grip do użytku z drukarką InnoventPro firmy jest przeznaczony do dostarczania 9 kilogramów proszku metalowego bez nabierania, wsypywania, ,,chmur proszku” lub czyszczenia.
Aby dodać proszek metalowy do drukarki, umieszcza się dwa pojemniki X1 Powder Grip w maszynie, a po ćwierć obrotu otwiera się zawór uwalniający proszek, system przenośników podnosi zbiornik z proszkiem z pozycji ładowania do obszaru budowy w celu ponownego powlekania i drukowania.
X1 Powder Grip może być również używany do odzyskiwania proszku i ponownego użycia ze stacją odzyskiwania proszku ExOne.
Źródło głównego zdjęcia: Nowa drukarka Lisa X SLS firmy Sinterit.
Licencja: Tekst „ Wiadomości z branży druku 3D (Przegląd tygodnia) ” autorstwa All3DP Pro jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.
Źródło: All3DP