Wiadomości z branży druku 3D (tygodniowe podsumowanie)

Wiadomości z branży druku 3D (tygodniowe podsumowanie)

Oto wydarzenia z mijającego tygodnia z branży druku 3D:  przeczytaj o nowym desktopowym skanerze Sol Pro 3D oraz o ,,uważnej produkcji”.

WIADOMOŚCI Z BRANŻY DRUKU 3D – TYDZIEŃ 34, 2021

Poręczny nowy desktopowy skaner 3D 

Obraz podsumowania wiadomości z branży druku 3D: Poręczny nowy biurkowy skaner 3D 
Skaner Sol Pro 3D (Źródło: Scan Dimension)
 

Załoga Scan Dimension zaprezentowała nowy desktopowy skaner 3D o imponującej dokładności (0,05 mm) dla maszyny poniżej 2000 USD. Nowy Sol Pro został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu jakości, kontroli produktów, prototypowaniu i zadaniach związanych z drukiem 3D, jak twierdzi firma.

Sol Pro wykorzystuje kombinację triangulacji laserowej i technologii światła białego do skanowania małych i średnich obiektów (od 20 do 170 mm) w zaledwie osiem minut w trybie skanowania Turbo. Dostępne są funkcje i tryby autokalibracji do skanowania ciemnych powierzchni i niestabilnych obiektów.

Możesz wyświetlać tekstury 3D i skany renderowane w formie szkieletowej w dołączonym oprogramowaniu lub eksportować pliki do użytku z oprogramowaniem 3D innej firmy, takim jak np. Sketchfab.

Uważna produkcja, co oznacza ten zwrot? 

Obraz streszczenia wiadomości z branży druku 3D: Co to jest Mindful Manufacturing? 
Rysowanie drzewa w aplikacji Morphi na iPadzie (Źródło: MorphiApp via Twitter)
 

W ślad za ponurymi prognozami raportu klimatycznego ONZ dotyczącymi przyszłości planety, opartymi na tym, jak bardzo zanieczyszczamy i nierozsądnie wykorzystujemy zasoby naturalne, na całym świecie pojawiło się wiele reakcji firm obiecujących nowe zobowiązania w zakresie zrównoważonych praktyk.

W dziedzinie produkcji addytywnej, jedna z największych firm, Stratasys, wydała w tym tygodniu oświadczenie w sprawie mianowania wiceprezesa ds. zrównoważonego rozwoju, dołączenia do Stowarzyszenia Producentów dodatków Green Trade Association i pracy nad bardziej „uważną produkcją”. Czy to od teraz będziemy nazywać drukowaniem 3D?

Oświadczenie Stratasys mówi, że firma jest bardziej zaangażowana w pomoc „klientom w zmniejszaniu ich śladu węglowego, przy mniejszej zależności od masowej wysyłki zapasów i części, skracaniu i lokalizacji łańcuchów dostaw w różnych branżach, takich jak lotnictwo, motoryzacja, opieka zdrowotna i produkty konsumenckie”.

Chociaż nie posunęlibyśmy się tak daleko, aby zmienić nazwę produkcji addytywnej na „uważną produkcję”, Stratasys wskazuje na atrybuty technologii, którymi może się pochwalić prawie każdy w branży: przyjęcie druku 3D może pomóc firmom zmniejszyć ich ślad węglowy, tworzyć mniej odpadów, zużywać mniej energii i surowców.

Na początku tego roku gigant druku 3D, EOS, poszedł podobną ścieżką, uznając zalety drukowania 3D za „uważną produkcję”. Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju firmy, Björn Hannappel, dołączył do inicjatywy medialnej o nazwie 50 liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu, której celem jest promowanie odpowiedzialności korporacyjnej. Hannappel będzie reprezentować w kampanii produkcję addytywną.

Ponieważ coraz więcej firm wskazuje, co osoby z branży już wiedzą o tym, w jaki sposób druk 3D umożliwia bardziej przyjazne dla środowiska i zrównoważone praktyki, wytwarzanie przyrostowe może być postrzegane jako „bardziej ekologiczna” alternatywa dla tradycyjnej produkcji.

Licencja: Tekst „3D Printing Industry News (Weekly Digest)” autorstwa All3DP Pro jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: All3DP