Wejdź w świąteczny nastrój, dzięki temu poklatkowemu filmowi

Wejdź w świąteczny nastrój, dzięki temu poklatkowemu filmowi

Czy czujesz już świąteczny klimat? Jeśli nie, druk 3D wprowadzi Cię w odpowiedni nastrój, dzięki genialnej reklamie poklatkowej.

Ten krótki film świąteczny (patrz poniżej) został nakręcony dla stacji telewizyjnej TV3 Dania i został stworzony przez grupę projektantów z MTG Creative.

Ich celem było stworzenie czegoś innego, więc wymyślili 20-sekundowy klip, w którym małe gnomy rozświetlają Zimową Krainę Czarów.

Najlepsze jest to, że wszystko na filmie, oprócz drzew i śniegu, zostało starannie wykonane i wydrukowane w 3D.

Maciej Górski jest kreatywnym liderem i projektantem animacji ruchu w MTG, który w 2014 roku przekonał swojego menedżera do zakupu drukarki 3D Ultimaker 2. 

Możliwość nakręcenia filmu poklatkowego, który miał pomóc wywołać świąteczny nastrój, naprawdę pozwoliła Maciejowi pochwalić się swoimi umiejętnościami i stworzyć coś na większą skalę oraz zademonstrować do czego można wykorzystać drukarki 3D.

Jak powstała Zimowa Kraina Czarów?

Jeśli interesuje Cię drukowanie własnej świątecznej zimowej krainy czarów, ucieszy Cię informacja, że ​​drukowanie gnomów zajęło tylko około 18 godzin. Duże „logo 3”, które można zobaczyć na końcu filmu, zostało wydrukowane w 5 częściach i następnie odlane dla łatwiejszej obróbki.

Wszystkie modele 3D zostały zaprojektowane w Maya. Każdy aspekt filmu został starannie dopracowany, od cykli spaceru gnomów, po wszystkie obiekty w tle, a następnie wszystko zostało wydrukowane w 3D za pomocą filamentu Colorfabb PLA i UM PLA.

Nie można zaprzeczyć, że w tym uroczym filmiku przebija się świąteczny nastrój, a wydrukowane w 3D elementy sprawiają, że jest jeszcze lepszy!

Licencja: Tekst „ Wejdź w świąteczny nastrój dzięki temu filmowi poklatkowemu ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: All3DP