Wazon drukowany w 3D promuje recykling plastikowych butelek

Wazon drukowany w 3D promuje recykling plastikowych butelek

Zmień plastikową butelkę po wodzie w dom dla swoich kwiatów, używając eleganckiego wazonu wydrukowanego w 3D przez projektanta Libero Rutilo.

Ratowanie planety może wydawać się zadaniem nie do wykonania, ale to właśnie małe rzeczy mogą zrobić różnicę. Jednym z pomysłów jest ponowne wykorzystanie starych butelek po wodzie, poprzez umieszczenie w nich kwiatów – i zapakowanie całego pakietu w wydrukowany w 3D wazon.

Libero Rutilo to pochodzący z Mediolanu projektant, który znalazł sposób na piękne wykorzystanie pustych plastikowych butelek. Pomysł jest naprawdę prosty – używa on drukowanych w 3D osłon, aby przekształcić zwykłe butelki w wazony godne ekspozycji.

Sposób, w jaki to działa, polega na użyciu specjalnej nakładki, która przykręca się do większości standardowych butelek po wodzie o pojemności do 500 ml, tak jak zwykły kapsel.

Miłym akcentem wazonu jest fakt, że nadal można zobaczyć butelkę wody w środku dzięki efektowi siatkowej powłoki, co sprawia, że projekt ten jest ciekawym sposobem na wykorzystanie nowego plastiku do recyklingu starego.

Pomysł został wydany przez firmę Rutilo DesignLibero, a ta imponująca seria zawiera cztery wspaniałe projekty, które obejmują: „Lace Vase”, „Knitted Vase”, „Sinuous Vase” oraz „Spider Vase”.

Gdzie można kupić wazon wydrukowany w 3D?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wazonu dla siebie, udaj się na stronę Make It LEO. Klienci mogą zakupić pliki do samodzielnego wykonania wazonu lub zlecić przesłanie modelu do drukarni 3D, która go wykona.

Jednak cała koncepcja wazonu rodzi pytanie – jeśli znalezienie nowego zastosowania dla starej plastikowej butelki częściowo równoważy jej wpływ na środowisko, to czy drukowanie 3D większej ilości plastiku w celu wykonania wazonu nie neguje tej korzyści?

Sądzimy, że jeśli projekt osiągnie swój cel, jakim jest skłonienie konsumentów do zastanowienia się nad lepszymi sposobami recyklingu produktów (zamiast po prostu wyrzucania ich), to może on wnieść znaczący wkład w większe dobro.

Żródło: https://all3dp.com