Wanhao podpisuje umowę z Datatree3D na lepsze oprogramowanie do druku SLA

Wanhao podpisuje umowę z Datatree3D na lepsze oprogramowanie do druku SLA

Chiński producent drukarek 3D Wanhao kupił amerykańską firmę Datatree3D zajmującą się oprogramowaniem. Wspólnie chcą dalej rozwijać skoncentrowane na SLA oprogramowanie „CreationW3D”.

DataTree3D dostarcza rozwiązania 3D zarówno dla producentów przemysłowych, hobbystów, jak i studentów. Ich oprogramowanie, CreationW3D, oferuje zestaw narzędzi, które pozwalają użytkownikom czerpać z nich, aby kontrolować, monitorować i napędzać drukarki 3D oraz przemysłowe urządzenia sterujące. Oferują również projektory UV o rozdzielczości nawet 1080p oraz pełną linię żywic zarejestrowanych przez FDA.

Chiński producent drukarek 3D Wanhao przejmie wszystkie znaki towarowe, własność prawną, a także zespół CreationW3D. Obie firmy połączą się pod marką Wanhao North America. Dzięki tej transakcji, Wanhao ma prawo do korzystania z Creation Workshop i najnowszej wersji 10 CreationW3D.

Co zyskują użytkownicy drukarek 3D SLA?

Wanhao to ważny gracz na rynku drukarek desktopowych. Firma rozpoczęła działalność już w 2011 roku; według raportu Context Report 2017, firma zdołała wspiąć się do nr 3 sprzedaży na rynku drukarek FDM. Również ich drukarki LCD SLA oferują druk 3D w technologii żywicowej w przystępnej cenie.

Dzięki przejęciu Creation Workshop, Wanhao może teraz połączyć swoje drukarki 3D z aplikacją slicera i kontrolera hosta dla drukarek SLA, DLP, SLS, LCD. Creation Workshop jest dostępny dla systemów Windows i Linux. Może również hostować drukarki FDM, CNC i Laser Cutters. Obecnie pełna licencja na rok kosztuje 495$.

Wersja deweloperska Creation Workshop jest najczęściej używana na całym świecie. To oprogramowanie z pewnością zwiększy przewagę konkurencyjną Wanhao i przyniesie klientom nieporównywalne doświadczenie użytkownika i więcej ekscytujących funkcji dla druku SLA 3D.

Żródło: https://all3dp.com