Cechy charakterystyczne
MONOCHROMATYCZNY EKRAN
Monochromatyczne ekrany jeszcze nie tak dawno stanowiły punkt odniesienia, ale szybko stały się standardem. Dlatego, ku naszemu zaskoczeniu, znajdziemy je również w Voxelab Proxima. Przepuszczając więcej światła, to właśnie panele monochromatyczne sprawiły, że czasy utwardzania spadły z pół tuzina sekund do 1-2 sekund na warstwę. To, oraz fakt, że dzięki mniejszej ekspozycji na światło, trwałość paneli jest czterokrotnie dłuższa, sprawiło, że drukowanie 3D z żywicy stało się jeszcze bardziej ekscytujące. Cóż, przynajmniej szybsze i tańsze. W każdym razie, z 6-calowym monochromatycznym ekranem, Proxima jest drukarką ,,na czasie”.
OBJĘTOŚĆ I ROZDZIELCZOŚĆ
Pod względem rozdzielczości Proxima znajduje się w sferze – można powiedzieć, że w bliskim sąsiedztwie – podobnych budżetowych drukarek żywicznych, ze standardowym ekranem 2K, 6-calowym, mieszczącym 2560 x 1620 pikseli. Dzięki temu Proxima może drukować z dokładnością do 50 mikronów w osi XY. Proxima ma wymiary 130 x 82 x 150 mm, czyli nieco więcej niż pionierzy pierwszej generacji, tacy jak oryginalny Mars, i podobnie jak ostatnie drukarki, takie jak Anycubic Photon Mono.
SLICER
Voxelab Proxima posiada swój własny slicer, ale jest również kompatybilny z nieautorskimi slicerami, takimi jak ChiTuBox. Z wyglądu, oprogramowanie slicera VoxelPrint jest przemianowaną wersją slicera FlashPrint. Jako że Voxelab jest dość nowy, nie mieliśmy jeszcze okazji zapoznać się z tym oprogramowaniem, ale ogólnie rzecz biorąc, nie mamy nic przeciwko firmom, które wprowadzają swoje własne wersje slicerów (o ile działają poprawnie, co większość z nich robi, prawdę mówiąc), jednocześnie zawsze cieszymy się z możliwości, aby nie być skazanym na jedną opcje, ale wybrać zgodnie z własnymi preferencjami.
POZOSTAŁE FUNKCJE
Dodatkowe cechy Voxelab Proxima to:
- Ręczne poziomowanie stołu – jak wszystkie żywiczne drukarki 3D, Proxima posiada system ręcznego poziomowania poprzez naprowadzanie płyty na ekran z kartką papieru pomiędzy nimi. Jest to szybki i niezawodny sposób na rozpoczęcie pracy.
- Oznaczenie skali Resin Vat Max – mały wskaźnik napełnienia kuwety, pokazujący maksymalną ilość żywicy, jaką można do niej wlać, zanim zaryzykuje się rozlanie jej podczas pracy. Lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć.
Cena
Voxelab Proxima został wydany pod koniec 2020 roku i jest dostępny u wielu sprzedawców na całym świecie. W momencie pisania tego tekstu cena wynosiła ~210$, co jest dość konkurencyjną ceną.
Recenzje
Voexelab Proxima jest już dostępny od kilku miesięcy, a w sieci można znaleźć pierwsze recenzje i opinie na jego temat. Poprzez zwykłe kanały, głównie Reddit i Youtube, recenzenci Voxelab Proxima wydają się być ogólnie zadowoleni z wydajności urządzenia, potwierdzając, że jest to dobry stosunek jakości do ceny. Niektórzy klienci zwrócili uwagę, że czcionka używana w menu drukarki jest czasami trudna do odczytania, ponieważ ekran dotykowy jest raczej mały, podobnie jak rozmiar czcionki, ale wydajność drukowania wydaje się być na równi, dzięki czemu Proxima jest realnym rywalem dla innych drukarek żywicznych na rynku.
Specyfikacja techniczna
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Technologia: LCD
- Typ: Żywica
- Rok: 2020
- Montaż: W pełni zmontowany
- Producent: Voxelab
- Kraj: Chiny
SPECYFIKACJA DRUKU 3D
- Pole robocze: 130 x 82 x 155 mm
- Wysokość warstwy: 25 mikronów
- Rozdzielczość XY: 50 mikronów (2560 x 1620 pikseli)
- Dokładność pozycjonowania w osi Z: NIE DOTYCZY
- Prędkość druku: 25 mm/h
- Poziomowanie stołu: Ręczne
- Wyświetlacz: 3,5-calowy ekran dotykowy
- Materiały innych producentów: Tak
- Materiały: Żywica UV 405 nm
WYMAGANIA DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA
- Zalecany Slicer: VoxelPrint, ChiTuBox
- System operacyjny: Windows / macOS X / Linux
- Typy plików: STL
- Łączność: USB
WYMIARY I WAGA
- Wymiary ramy: 230 x 200 x 410 mm
- Waga: 6,8 kg
- Rozmiar w pudełku: N/A
- Waga (po spakowaniu): 8,2 kg
Źródło: https://all3dp.com