Vectary aktualizuje platformę, aby rozszerzyć narzędzia do modelowania 3D

Vectary aktualizuje platformę, aby rozszerzyć narzędzia do modelowania 3D

Vectary, serwis dla miłośników modelowania 3D, ogłosił właśnie aktualizację swojej platformy. Darmowe narzędzie do modelowania 3D online pozwala każdemu zamienić swoje pomysły w rzeczywistość. Dla bardziej zaawansowanych projektantów istnieje możliwość wykupienia planów użytkownika premium, aby zwiększyć liczbę projektów, które mogą tworzyć i uzyskać dostęp do dodatkowych narzędzi i funkcji.

W Vectary projekty są udostępniane publicznie na licencji Creative Commons „Attribution-NonCommercial-ShareAlike”. Pozwala to użytkownikom na dzielenie się i mieszanie swoich projektów pod warunkiem, że odwołują się do oryginalnych twórców.

Z Vectary 2.0, użytkownicy mają doświadczyć zupełnie nowego wyglądu i lepszych opcji dostępności. Pulpit nawigacyjny zapewnia uproszczony dostęp do wcześniej przechowywanych projektów poprzez zakładkę „Old”. Jednak projektanci będą musieli zapisać i wyeksportować je jako .obj, aby przenieść je do nowego projektu Vectary.

Drag and Drop i Rendering w czasie rzeczywistym

Pierwotnie założona w 2014 roku przez twórców druku 3D, firma zebrała 2,5 miliona dolarów, aby rozszerzyć swoją platformę.

Michal Koor, CEO i współzałożyciel firmy, powiedział wcześniej:

„Pracując jako projektant przemysłowy chciałem, aby projektowanie było bardziej efektywne. To doprowadziło mnie raczej do zainwestowania czasu w rozwój parametrycznego narzędzia, gdzie przesuwając suwaki mogłem łatwo zmienić kształt i uzyskać interaktywną informację zwrotną. Później zdałem sobie sprawę, że takie podejście w połączeniu ze społecznością sprawiłoby, że każdy mógłby znacznie łatwiej zacząć przygodę z modelowaniem 3D.”

Vectary 2.0 zawiera teraz opcję prostego przeciągania i upuszczania stworzonych projektów 3D. Dodatkowo projektanci mogą współpracować z innymi w czasie rzeczywistym nad projektem 3D. Według firmy, „każdy projekt 3D działa jak współdzielony dokument online, w którym wielu użytkowników edytuje projekt i pisze opinie w czasie rzeczywistym.”

Serwis dodał również do swoich funkcji renderowanie w czasie rzeczywistym.

Aby zacząć, twórcy mogą przeglądać bibliotekę szablonów, która oferuje wstępnie wyrenderowane obiekty, tekstury i światła. Przyjrzyj się, a następnie stań się kreatywny.

Żródło: https://all3dp.com