Urządzenia NGNY: Tysiące oszczędności na częściach, do użytku końcowego dzięki drukowi 3D

Urządzenia NGNY: Tysiące oszczędności na częściach, do użytku końcowego dzięki drukowi 3D

Włączenie wewnętrznego drukowania 3D, w procesach inżynieryjnych i produkcyjnych części do zastosowań końcowych, do ich automatycznych maszyn pozwala zaoszczędzić NGNY ponad 40 000 EUR rocznie, jednocześnie znacznie przyspieszając ich procesy i ułatwiając dostosowywanie od początku do końca.

Założona w 2015 r. Firma NGNY Devices zajmuje się projektowaniem i budową maszyn oraz zautomatyzowanego sprzętu do obsługi elementów w powtarzalnych procesach. Ich produkty zwykle znajdują się w zautomatyzowanych laboratoriach klinicznych – tych, które badają próbki krwi i moczu, gdy nasz lekarz poprosi o analizę.
Aby uprościć, maszyny te zarządzają probówkami : klasyfikują, odkrywają, wykonują kopie, pobierają ponownie, wirują, opisują i identyfikują. I mogą sklasyfikować do 1000 próbówek na godzinę, co w przypadku laboratoriów pracujących 24 godziny daje sumę do 24 000 próbek dziennie!

BCN3D NGNY Drukowane w 3D zastosowanie części maszyny inżynieryjne probówki laboratoryjne

NGNY BCN3D maszyny drukarskie 3D części końcowe inżynieria pa

Każda maszyna NGNY służy innym celom i musi być całkowicie dostosowana do klienta. Dlatego firma nieustannie pracuje nad tworzeniem nowych elementów, które umożliwią nowe funkcje. W celu przyspieszenia procesów projektowania i wytwarzania, NGNY korzysta z wewnętrznego druku 3D do opracowywania, testowania i produkcji elementów końcowych dla każdej zbudowanej maszyny.

Własne drukowanie 3D pozwala zaoszczędzić dziesiątki tysięcy

Zanim zaczęli integrować wytwarzanie przyrostowe z przepływem pracy, pracownicy NGNY projektowali każdą nową iterację i wysyłali ją do zewnętrznego dostawcy, gdzie element był poddawany obróbce. To był powolny i kosztowny proces , przy minimalnym koszcie za sztukę 30 €.

Każdy projekt musiał zostać przetestowany, a jeśli konieczne były jakiekolwiek zmiany, nowy element zostałby obrobiony, dodając o 30 € więcej do całkowitego kosztu. Obróbka średnio 70 sztuk końcowych – nie licząc różnych iteracji powstałych w procesie – przynosiła minimalny koszt 2100 EUR na maszynę, co daje około 50 000 EUR rocznie.

Grafika NGNY BCN3D Koszt Oszczędności na maszynach Drukowanie 3D części do zastosowania końcowego

Grafika NGNY BCN3D Roczna oszczędność kosztów Części do drukowania końcowego w 3D

Według Tomeu Ventayola, Project Managera w NGNY, drukowanie 3D stanowi absolutną rewolucję w ich procesie. Obecnie drukują w 3D „od 50 do 100 sztuk końcowego zastosowania na maszynę , przy całkowitym koszcie poniżej 100 €”. Matematyka jest prosta: dzięki drukowi 3D zaoszczędza się ponad 2000 € na maszynie – z całkowitą oszczędnością 40 000 € rocznie!

„Nasz przypadek to prawie podręcznikowy przykład: wysoka wartość dodana, niska produkcja, wysoka złożoność – druk 3D dopasowany jak rękawiczka!”, Twierdzi Tomeu Ventayol. „Pierwsza faza zmieniła cały nasz proces, a druga polegała na rozpoczęciu projektowania części dla FFF i ich produkcji, dla których nasze BCN3D Sigma doskonale sobie poradziły ”.

Grafika NGNY BCN3D Oszczędności kosztów Części do drukowania końcowego w 3D

Od walidacji funkcjonalnej, po produkcję części do końcowego zastosowania

W NGNY opracowują części, drukują je używając PLA lub PA  w zależności od ich przeznaczenia i rozpoczynają ich testowanie. Przechodzą proces iteracji, w którym projektanci produktu zachowują oryginalne specyfikacje, dodając niewielkie modyfikacje, dopóki nie opracują części spełniającej wszystkie wymagania mechaniczne.

Ostatnim krokiem tej operacji jest wdrożenie nowych części w budowanej maszynie: po znalezieniu optymalnego projektu w NGNY produkuje wiele ostatecznych elementów za pomocą drukarek Sigma 3D . Robią to z całkowitą pewnością solidnego działania, ponieważ, jak stwierdza Joan Viladomat, CEO firmy: „Dzięki drukowi 3D za każdym razem uzyskujemy doskonałe rezultaty”.

Druk BCN3D NGNY 3D zastosowanie końcowe części maszyn inżynierii mechanicznej zautomatyzowane maszyny

Dowiedz się jak możesz pracować mądrzej i szybciej, wprowadzać innowacje, korzystając z drukarek BCN3D na biurku lub stole warsztatowym, podobnie jak wielu innych projektantów i inżynierów na całym świecie, możesz  – dowiedz się więcej o drukarkach BCN3D.

Źródło: https://www.bcn3d.com/