Kolejny dzień, kolejna aktualizacja programu Cura. Mówi się, że Cura firmy Ultimaker jest najpopularniejszą na świecie slicerową platformą open-source, przeznaczoną zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. W ostatnich latach firma Ultimaker odnotowała tygodniowy wynik ponad dwóch milionów wydruków tygodniowo. Dzięki opiniom użytkowników i zespołowi programistów, którego zadaniem jest utrzymywanie, ulepszanie, a ostatnio także rozwijanie funkcjonalności na poziomie przedsiębiorstwa, platforma jest regularnie ulepszana. W kwietniu wprowadzono najnowsze zmiany w oprogramowaniu, które doczekało się wersji 4.9.
Według Ultimakera, najważniejszą nowością w aktualizacji 4.9 jest integracja z biblioteką Digital Factory. Osoby korzystające z drukarki 3D Ultimaker i posiadające dostęp do subskrypcji Ultimaker Essentials, Professional lub Excellence mogą teraz uzyskać dostęp do dowolnego pliku wydruku z biblioteki cyfrowej konta. Po przygotowaniu można je szybko i łatwo wyeksportować z powrotem do biblioteki. A jeśli pracujesz nad nowym obiektem, możesz także tworzyć projekty Digital Library bezpośrednio z poziomu samego slicera. Innymi słowy: Koniec z przełączaniem się tam i z powrotem; mniej czekania i więcej drukowania.
Aktualizacje oparte na subskrypcji przynoszą nowe możliwości dla zaawansowanych użytkowników maszyn Ultimaker, ale jakie zmiany pojawiły się w świecie małych użytkowników? Dwa miliony zadań drukowania tygodniowo z pewnością nie stoją w kolejce na nieskazitelnie czystych, ale drogich drukarkach firmy Ultimaker. Oto funkcje, z których wszyscy korzystamy.
- Nowe profile drukarek innych firm: mówiąc o i tak już obszernym spisie, właśnie się on nieco wydłużył dzięki 18 nowym profilom drukarek innych firm.
- Ulepszony tryb podglądu: Nowe funkcje zapewniają lepszy i bardziej szczegółowy widok modelu, który ma zostać wydrukowany, np. wizualizacja szwu Z w trybie podglądu, aby sprawdzić, czy jest on wystarczająco ukryty w produkcie końcowym. Wygląda całkiem nieźle.
- Szacowanie wagi w ułamkach dziesiętnych: Dość oczywiste, ale mimo to pomocne; bardziej szczegółowy przegląd ilości zużytego materiału.
- Uproszczony onboarding: Nowy samouczek czeka na pierwszych użytkowników, ułatwiając rozpoczęcie pracy z programem Cura od razu. A dzięki nowemu wyróżnieniu funkcji, przyszłe aktualizacje natychmiast pokażą, co jest nowe.
- Poprawki błędów: Nie byłaby to właściwa aktualizacja bez kilku poprawek błędów. Tym razem wśród poprawek warto wymienić niedziałanie slicera, gdy podmodel grupy znajduje się poniżej platformy. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich poprawek, odwiedź stronę Cura Github.
Żródło: https://all3dp.com