Uczniowie szkół publicznych w Montclair uczą się dzięki drukarkom 3D MakerBot

Uczniowie szkół publicznych w Montclair uczą się dzięki drukarkom 3D MakerBot

Szkoły Publiczne Montclair w New Jersey nawiązały współpracę z firmą MakerBot, aby wyposażyć szkoły i uczniów od drugiej klasy po college w drukarki 3D.

MakerBot chce pomóc dzieciom w nauce umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej na miarę XXI wieku. Jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest umożliwienie szkołom w Montclair, New Jersey, lepszego wykorzystania technologii.

Dwa lata temu producent drukarek 3D był częścią inicjatywy mającej na celu wprowadzenie drukarek 3D do klas szkolnych w okręgu szkół publicznych Montclair. Chodziło o to, aby zapoznać z tą technologią wszystkich uczniów, od drugoklasistów po studentów.

„Sprowadziliśmy firmę MakerBot, aby zapewnić spójność i ciągłość programu” – wyjaśnia dr Joseph Putrino, dyrektor Glenfield Middle School.

Ta spójność oznaczała, że jedenaście szkół K-12 ma teraz dostęp do nauki STEM i nowoczesnego programu nauczania. Było to jednak wyzwanie dla całego dystryktu. Putrino wyjaśnia, że ważne było, aby nie przeoczyć pewnych aspektów wdrażania technologii. Na przykład, czy to możliwe, aby uczniowie drugiej klasy i dziesiątej klasy korzystali z tych samych narzędzi?

Drukarki musiały być także łatwe w utrzymaniu i proste w konfiguracji. Putrino kontynuuje: „Niezawodność była oczywiście ważnym czynnikiem, nie chcieliśmy sprowadzać czegoś, co mogłoby zawieść – ale wiedzieliśmy, że z MakerBotem nam się uda”.

Była to pierwsza ogólno dzielnicowa sieć desktopowych drukarek 3D. Jednak w przypadku 6 625 uczniów ważne było również wdrożenie towarzyszącego im programu nauczania. Uczniowie i nauczyciele potrzebowali wsparcia i szkolenia.

Szkoły publiczne w Montclair mają specjalistyczne wsparcie od MakerBota

Aby uniknąć sytuacji, w której drukarki 3D nie byłyby używane, MakerBot stworzył w pełni wspierane rozwiązania dla edukacji – łatwo dostępne dla nauczycieli w Montclair i na całym świecie.

Firma oferuje niedawno wydany Przewodnik dla nauczycieli MakerBot, regularne webinaria szkoleniowe i łatwy do realizacji program nauczania.

Obiecuje również, że zaoferuje administratorom konkretne rozwiązania, które ułatwią szkołom nieposiadającym wiedzy technicznej zakup, wdrożenie i kompleksowe wsparcie techniczne.

„Nasi uczniowie kończą szkołę z realnymi pomysłami na to, jak mogą wykorzystać druk 3D w przyszłości”.

Szkoły w Montclair korzystają teraz także z MakerBot Thingiverse Education, internetowego zbioru scenariuszy lekcji dla nauczycieli druku 3D.

„To właśnie mamy na myśli, kiedy mówimy o karierach XXI wieku” – dodaje dr Putrino. „Nasi studenci kończą szkołę z realnymi pomysłami na to, jak mogą wykorzystać druk 3D w przyszłości”.

Dzięki pomocy firmy MakerBot, uczniowie mają teraz dostęp do druku 3D i projektowania przez cały okres swojej kariery szkolnej. Miejmy nadzieję, że ten dostęp do technologii sprawi, że następne pokolenie będzie się inspirować nauką STEM od najmłodszych lat.

Żródło: https://all3dp.com