Topy orbitalne drukowane w 3D

Topy orbitalne drukowane w 3D

Jest coś satysfakcjonującego w patrzeniu na kręcący się top. Jak długo będzie się kręcił? Co się stanie, jeśli w coś uderzy? A potem jest poczucie cudowności. Jak to jest, że ta rzecz jest w stanie utrzymać równowagę na swoim punkcie bez przewracania się? Teraz, gdy o tym myślę, zwykły top jest prawdopodobnie pierwszym prawdziwym wprowadzeniem dziecka do praw fizyki (bezwładność, siła odśrodkowa, itp.)… pomijając wszystkie upadki (grawitacja może być bezduszna).

Topy są we wszystkich kształtach i rozmiarach i mogą być wykonane z prawie każdego materiału. Użytkownik be3D wziął koncepcję blatu, nadał jej własny, unikalny charakter i umożliwił wydrukowanie w 3D własnej wersji. Model można pobrać z thingiverse i można je wydrukować w trzech formatach: pointed end, rounded end oraz wedge-shaped. Za projekt odpowiadają czescy producenci drukarek 3D – be3D_printers.

Konstrukcja tych drukowanych w 3D topów i powód, dla którego nazywane są „orbitalnymi”, umieszcza większość masy wirującej na granicy, gdzie zwiększa siłę odśrodkową i przyczynia się do łatwiejszego wirowania i dłuższego obrotu.

Tak więc pobłażaj swojemu wewnętrznemu dziecku, wejdź na stronę thingiverse, zrób swoje własne drukowane w 3D orbitalne topy i zobacz jak długo będą się kręcić.

Jeśli nie masz dostępu do drukarki 3D, prześlij model 3D do naszego serwisu druku 3D

Żródło: https://all3dp.com