TOP 11 drukarek 3D z podwójnym ekstruderem (aktualizacja 2019)

TOP 11 drukarek 3D z podwójnym ekstruderem (aktualizacja 2019)

Drukarki 3D FDM mają zazwyczaj pojedynczą głowicę, zwaną także ekstruderem, która osadza stopiony filament na platformie. Jednak niektóre maszyny są wyposażone w dwa ekstrudery (a czasem nawet więcej), oferujące możliwość drukowania z dwóch różnych filamentów lub w dwóch kolorach.

Producenci chcą teraz zaoferować ten typ maszyny lub opcję podwójnego wytłaczania w celu rozszerzenia możliwości drukowania. Dlatego stworzyliśmy listę drukarek dwugłowicowych, posortowanych według ceny, aby lepiej zrozumieć ich cechy i pomóc w dokonaniu właściwego wyboru! Więcej naszych rankingów można znaleźć  TUTAJ .

1 – Geeetech A10M

Geeetech A10M to drukarka 3D od Shenzhen Getech Technology Co., Ltd., chińskiej firmy specjalizującej się w rozwoju drukarek 3D typu open source. Ta drukarka 3D to najnowsza wersja od producenta i ulepszona wersja A20. Szczególnie popularna jest możliwość drukowania w różnych kolorach za pomocą opracowanego przez markę oprogramowania Color Mixer. Ta drukarka 3D ma ple robocze 220 x 220 x 260 mm i strukturę bardzo podobną do Creality R10. Będziesz mógł drukować na wielu materiałach, a drugi ekstruder otrzymasz za jedyne 299 USD (200 EUR), dlatego stała się bardzo popularna w społeczności osób korzystających z drukarek 3D.

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

2 – Da Vinci 2.0A Duo od XYZPrinting

Chiński producent drukarek XYZPrinting oferuje nie tylko drukarkę 3D Da Vinci Color, która łączy technologię FDM i atramentową , ale także dwugłowicową Da Vinci 2.0A Duo. Ta ostatnia drukarka Plug & Play ma również urządzenie wykrywające ciśnienie i automatyczne czyszczenie dyszy, więc konserwacja jest dość prosta. Ta drukarka FDM ma również mały wyświetlacz o przekątnej 2,6 cala i można nią sterować za pomocą portu USB 2.0. Dzięki Da Vinci 2.0A Duo drukujesz obiekty w niezliczonych kolorach, w ABS lub PLA . Drukarka oferuje pole robocze 150 x 200 x 200 mm. Możesz wydrukować swoje pomysły za pomocą biblioteki Cloud, gdzie możesz pobrać setki modeli. Model ten jest dostępny od 630 USD (560 €).

 

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

3 – Creator Pro z FlashForge

Creator Pro urządzenie chińskiej firmy FlashForge, posiada metalową ramę zamiast drewnianej, z którą został wypuszczony na rynek pierwszy Creator. Ta precyzyjna drukarka ma precyzję do 11 mikronów i obszar roboczy 227 x 148 x 150 mm. Creator Pro działa na wszystkich nowoczesnych systemach operacyjnych i waży około 17 kg. Ponadto Creator Pro ma aluminiową platformę o grubości 6,3 mm, która zapewnia wysoką jakość drukowania. Dzięki zamykanym drzwiczkom i zdejmowanej górnej pokrywie Creator Pro jest zoptymalizowany, aby chronić przed kurzem i innymi cząsteczkami oraz pomóc ustabilizować temperaturę wydruku. Pozwala to na bardziej dokładne wydruki z ABS-u i mniej zniekształceń. Drukarkę można kupić za 4 900,00 zł brutto.

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

4 – ZMorph VX od ZMorph

ZMorph to polski producent, który za pomocą zestawu ZMorph VX dostarcza użytkownikom kompleksowe rozwiązanie do drukowania 3D. W temacie druku dwumateriałowego dla ZMorpha nie ma rzeczy niemożliwych. Druk selektywny, mieszanie kolorów, mapowanie obrazów na modelach 3D, druk z wymywalnym materiałem PVA. Zawiera również frezarkę CNC i grawer laserowy. Oprócz wszystkich tych przydatnych narzędzi można drukować przy użyciu różnych materiałów, w tym tworzyw sztucznych i grubych past, takich jak czekolada , ciasto lub ceramika . Ponadto ZMorph VX ma podgrzewany stół roboczy, które można podgrzać do 100 ° C, oraz system zamkniętej pętli monitorujący drukarkę i jej precyzję. Obecnie możesz kupić ZMorph VX  za 12 300,00 zł brutto, a wersję Full Set za 19 690,00 zł brutto.

5 – DOUBLE P255 z 3DGence

DOUBLE P255 od polskiego producenta 3DGence, jest profesjonalną drukarką desktopową FDM, przeznaczoną dla profesjonalistów. P255 to ulepszona wersja drukarki DOUBLE, ma obudowę zapewniającą optymalny druk 3D. Ponadto producent zintegrował nowe hot-endy i zoptymalizowany system chłodzenia. Jego podwójny system wytłaczania umożliwia użytkownikom drukowanie skomplikowanych części za pomocą rozpuszczalnego w wodzie materiału nośnego. Dysze mogą osiągać temperaturę do 270 ° C, a stół roboczy  160 ° C. Drukarka pozwala również na drukowanie w dwóch różnych kolorach i materiałach. Rozmiar kompilacji wynosi 190 x 255 x 195 mm. Wreszcie niektóre dodatkowe funkcje, obejmują czujnik końca filamentu, automatyczną kalibrację przy wykrywaniu nieregularności powierzchni i automatyczne poziomowanie stołu drukującego. Drukarka 3D DOUBLE P255 kosztuje około 3000 €.

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

6 – 3DWOX 2X od Sindoh, drukarka 3D z systemem prowadzenia głosowego

3DWOX 2X to drukarka 3D, do druku dwumateriałowego, od południowokoreańskiego producenta Sindoh. Oferuje maksymalną wielkość produkcji 228 x 200 x 300 mm przy grubości warstwy od 0,04 do 0,05 mm i zawiera system dwóch współzależnych ekstruderów do łączenia kilku materiałów lub kolorów jednocześnie. Obecnie do drukowania można stosować filamenty PLA, ABS, elastyczne i PVA, a producent planuje dołączyć jeszcze więcej materiałów. Drukarka 3DWOX 2X 3D ma również kilka interesujących funkcji, takich jak powiadomienia e-mail lub system wskazówek głosowych, który informuje, jak rozwiązać problemy. Sindoh reklamuje się również przy niskiej głośności wynoszącej zaledwie 40 decybeli na mocnej i solidnej maszynie. Obecnie można kupić 3D Wox 2X w cenie około 3 368 USD (3000 EUR).

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

7 – Sigmax R19 z BCN3D Technologies

Sigmax R19, produkowany przez BCN3D Technologies z siedzibą w Barcelonie, jest profesjonalną dużą drukarką 3D FDM. Hiszpański producent jest chwalony za produkcję wysokiej jakości desktopowych drukarek 3D typu open source. Sigmax R19 to ich najnowsza drukarka z dwoma niezależnymi ekstruderami, która nawiązuje do ostatniego modelu, Sigmax. Zaktualizowana wersja będzie zawierać slicer BCN3D Cura, ulepszony interfejs użytkownika za pomocą ekranu dotykowego oraz ulepszenia ekstrudera i dyszy. Drukarka ma system IDEX – system dwóch niezależnie pracujących głowic, który umożliwia drukowanie dwóch obiektów jednocześnie oraz dwóch różnych materiałów. Dostępnych jest sześć dysz o średnicach od 0,3 do 1,0 mm, które mogą osiągać temperaturę do 280 ° C. Maksymalny rozmiar kompilacji wynosi 420 x 297 x 210 mm, drukarka kosztuje 20 910,00 zł brutto.

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

8 – Stream 30 Dual MK2 z Volumic

Stream 30 Dual MK2 Volumic to drukarka z podwójnym ekstruderem, produkowany przez francuską firmę. Dzięki aluminiowej obudowie oferuje objętość drukowania 260 x 200 x 300 mm, płytę grzewczą, która może osiągnąć do 300 ° C, oraz zamkniętą komorę. Patrząc na jego wydajność, oferuje dokładność do 6 mikronów. Stream 30 Dual może drukować z maksymalnie 40 różnymi materiałami i jest zgodny z całym oprogramowaniem CAD na rynku, oprócz dwuletniej gwarancji. Jest dostępny w cenie około 4370 $ (3890 €).

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

9 – Pro2 od Raise3D

Raise3D Pro2, od amerykańskiego producenta, to profesjonalna drukarka 3D FDM klasy przemysłowej. Drukarka jest wyposażona w podwójny ekstruder, który umożliwia drukowanie 3D z wielu materiałów, z elektronicznym podnoszeniem i czterokrotnie wyższym momentem obrotowym. Dysze są dostępne w różnych rozmiarach, od 0,2 do 0,8 mm. Drukarki 3D o dużej pojemności zostały zaprojektowane w sposób zapewniający ciągłość i wysoką niezawodność. Jest również kompatybilny z szeroką gamą materiałów dzięki wysokotemperaturowemu ekstruderowi, może wzrosnąć do 300 ° C, a platforma do 110 ° C. Zapewnia również dużą pojemność 305 x 305 x 300 mm. Dodatkowo jest w stanie osiągnąć minimalną grubość warstwy 0,01 mm. Funkcje drukarki obejmują wbudowaną kamerę, ekran dotykowy z łącznością WI-FI, czujnik końca filamentu i filtrowanie powietrza (dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska). Jego cena to 18 187,00 zł brutto.

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

10 – Ultimaker S5 od Ultimaker

Ultimaker S5 to najnowszy model holenderskiej marki. Oferuje wydajność drukowania 330 x 240 x 300 mm i prędkość drukowania do 24 mm³ / s. Jest kompatybilny z większością rodzajów filamentów, takich jak PLA, nylon, ABS itp. Oraz z różnymi materiałami rozpuszczalnymi. Po raz pierwszy drukarka 3D Ultimaker, ma kolorowy ekran dotykowy i aplikację mobilną.Posiada szklaną platformę, z autokalibracją. Po raz pierwszy marka dodała do maszyny zamkniętą komorę drukującą. Jest ona dostępna na stronie internetowej marki w cenie około 7 402 USD (6594 EUR).

drukarka 3d z podwójną wytłaczarką

11 – EVO Twin z dddrop

EVO Twin od holanderskiego producenta dddrop, jest profesjonalną drukarką 3D, z podwójnym ekstruderem, która oferuje duże pole robocze oraz wysoką dokładność druku 3D. Maksymalna pojemność druku to 330 x 310 x 305 mm, a prędkość drukowania może dochodzić do 150 mm / s. Podwójna głowica drukująca może nagrzewać do 300 ° C i drukować przy użyciu wysokiej jakości materiałów ( PA-12, Carbon, PET-G itp.). Ponadto płytę montażową tej drukarki 3D można wymieniać, dzięki czemu można przełączać platformę dla różnych zadań i materiałów. Ma zamkniętą komorę z kontrolą temperatury i jest cichy. Pod względem użytkowania jest wyposażony w 7-calowy kolorowy ekran dotykowy, a ulepszone sterowanie drukarką wraz z procesorem komputerowym nowej generacji sprawia, że ​​drukarka jest łatwa w obsłudze. Cena tej drukarki 3D wynosi 7995 € (8910 $).

evo twin dddrop

Źródło: https://www.3dnatives.com/