TOP 10 powodów, dla których warto kupić technologię SLS LISA PRO

1. NIEZALEŻNOŚĆ JEST KLUCZOWA

Dzięki własnej drukarce SLS możesz zrealizować dowolny produkt.
Bez producentów, opóźnień i kosztów wysyłki.

2. WYSOKA DOKŁADNOŚĆ DRUKU I ODPOWIEDNIE WYMIARY, TA SAMA PRECYZJA JAK W MASZYNACH PRZEMYSŁOWYCH

Przy niedrogiej inwestycji uzyskasz jakość maszyn przemysłowych, na które musiałbyś wydać co najmniej 500 000 PLN.

Dzięki drukarce LISA masz dostęp do tej samej technologii, która napędza duże maszyny przemysłowe. Spiekanie laserowe to najpotężniejsza technologia druku 3D.

Lisa Pro może odpowiednio konkurować z innymi, droższymi drukarkami SLS 3D, zapewniając podobną jakość druku przy niższych kosztach”.

– Top 3d Shop – recenzja Sinterit LISA PRO

3. KOMPLEKSOWOŚĆ CZĘŚCI

Wydrukuj cały mechanizm gotowy do pracy

Możesz wydrukować swoje innowacje z elementami wewnętrznymi i ruchomymi połączeniami w jednym kawałku. Drukuj złożone mechanizmy i szczegółowe części, bez tradycyjnych ograniczeń montażowych. Dlatego SLS jest najpotężniejszą dostępną technologią druku 3D.

4. WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ I TRWAŁOŚĆ WYDRUKÓW

LISA może produkować części, które są stabilne termicznie i chemicznie, w tym na alkohol i węglowodory. Właściwości mechaniczne nie są zagrożone.

5. WIELE CZĘŚCI W JEDNYM PROCESIE

Możesz wydrukować nie jeden, ale wiele elementów naraz, zależy to od tego, jak dobry jesteś w „Tetrisie”.

6. RÓŻNE MATERIAŁY OBEJMUJĄ WIELE ZASTOSOWAŃ

Masz do dyspozycji wytrzymałe mechanicznie, twarde i elastyczne materiały gumowe lub możesz po prostu zacząć eksperymentować i wykorzystywać własne proszki.

7. NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

Aby rozpocząć, potrzebujesz niewielkiej ilości proszku / Najlepsze w swojej klasie możliwości ponownego wykorzystania proszku, które umożliwiają optymalizację zużycia proszku, kosztów i zarządzania odpadami.

Koszt gotowości do druku / kg

8. NAJPROSTSZA OBRÓBKA GOTOWYCH MODELI

Obróbka końcowa nie wymaga chemii i jest super szybka (kilka minut), wystarczy odkurzyć lub wypiaskować. Modele nie potrzebują żadnych podpór.

Model serca

9. PIERWSZA NA ŚWIECIE KOMPAKTOWA DRUKARKA SLS

Kompaktowy rozmiar, łatwość obsługi oraz niewielkie wymagania instalacyjne sprawiają, że każdy może obsłużyć ją samodzielnie – poradzisz sobie.

10. DOSTĘPNY WEDŁUG CENY ROZWIĄZANIA

LISA to doskonałe narzędzie do edukacji i badań.
Ponad 300 najlepiej rozpoznawalnych uczelni technicznych na całym świecie wybrało rozwiązanie LISA

„Drukowanie 3D jest jak jazda na rowerze. Nie możesz tego robić kompleksowo, gdy ktoś trzyma Cię za plecami. Wyobraź sobie, że pozwalasz uczniom samodzielnie pracować na urządzeniu o wartości ponad 250 000 USD. Nie jestem pewien, czy jest to w ogóle dopuszczalne z uwagi na warunki gwarancji. W przypadku urządzenia stacjonarnego za mniej niż 10 000 USD ryzyko jest znacznie niższe. Jest też prostszy w użyciu, więc po krótkim, godzinnym szkoleniu, uczniowie mogą drukować bez pomocy z zewnątrz ”.

– Piotr Dudek

adiunkt w Akademii Górniczo-Hutniczej

„Bez druku 3D użycie form wtryskowych byłoby konieczne nie tylko do finalnej produkcji części, ale także do całego prototypowania. W tym przypadku drukarka 3D Sinterit Lisa SLS stała się urządzeniem, które rozwiązało oba problemy”.

– Maciej Burzyński, projektant produktu, Sybet

Technologia Koszt
Forma 32 000 €
Drukarka SLS 3D 9990 € (za zestaw podstawowy Lisa) 500 € (wydruki)

ZALETY W PORÓWNANIU Z INNYMI TECHNOLOGIAMI

Parametr Fused Deposition Modeling FDM Stereolithografia SLA Selective Laser Sintering SLS SINTERIT LISA
Zalety Niska cena Szybki czas druku Puste struktury Wysoka rozdzielczość druku Ostre krawędzie Doskonałe wykończenie powierzchni Brak podpór Prototypowanie wysokiej jakości Ruchome części Minimum odpadów Wewnętrzne struktury Doskonałe właściwości mechaniczne Maksymalnie ekonomiczne wykorzystanie komory do druku.
Wady Potrzebuje podpór Skurcz materiału Ograniczona ilość modeli w jednym procesie druku Słabe właściwości mechaniczne Mały wybór typów materiałów Wysokie koszta utrzymania Skomplikowana obróbka końcowa, która generuje odpady chemiczne Potrzebuje podpór Długi czas druku Bez specjalnych narzędzi może wprowadzać zapylenie.
Grubość warstwy 0.1 – 0.3 mm 0.05 – 0.15 mm 0.060 – 0.15 mm

Jeśli chcielibyście poznać więcej powodów dla których warto zacząć drukować na Sinterit LISA i LISA Pro zapraszamy do kontaktu bezpośrednio na sinterit@seb-comp.pl 790 256 525. Wszelkie pytania mile widziane, bo jest jeszcze sporo tego, czego moglibyście się dowiedzieć 🙂

Drukarki Sinterit: Lisa oraz Lisa Pro, znajdziesz w ofercie firmy SEB-COMP. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego oraz sklepów stacjonarnych:

Na podstawie materiałów na: https://www.sinterit.com/top-10-reasons-to-buy-into-sls-technology-with-lisa-pro/