To jest prawdopodobnie najpiękniejszy wydrukowany w 3D miecz świetlny

To jest prawdopodobnie najpiękniejszy wydrukowany w 3D miecz świetlny

To jest drukowany w 3D miecz świetlny, którego szukasz, młody Jedi. Projektant rekwizytów filmowych wydrukował ten niesamowity miecz świetlny Obi-Wana Kenobiego – a Ty możesz nawet wydrukować go samemu.

W sam raz na Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, youtube’owy kanał Tested, bada popularny i wspaniały, nadający się do druku projekt miecza świetlnego. W tym filmie nie badają oni byle jakiego, wykonanego przez fanów miecza świetlnego Jedi. Jest to miecz Obi-Wana Kenobiego i jasne jest, że projektant Jacky Wan miał na myśli biznes.

Wan nie zawsze był entuzjastą druku, a raczej ma za sobą doświadczenie w tworzeniu grafiki dla telewizji i filmu. Łącząc swoje umiejętności i finezję z mocą druku, stworzył jeden z najładniejszych projektów miecza świetlnego, jak dotąd.

„Przykłady, które widziałem były w większości zbyt uproszczone, niemożliwe do wydrukowania bez podpór lub trudne do złożenia. Wiedziałem, że chcę czegoś bardziej wiernego oryginalnemu rekwizytowi, z lepszą jakością powierzchni. Postanowiłem więc zbudować mój ulubiony projekt z serii”.

Było jasne, że stworzenie idealnego miecza świetlnego nie będzie łatwe, więc stworzył dwa warianty: jeden z czterema częściami, a drugi z czternastoma. Choć czternaście części, może wydawać Ci się dużą ilością, Wan wyjaśnia również, że dzięki temu proces malowania jest znacznie łatwiejszy. Dodatkowo wygląda to o wiele bardziej profesjonalnie i wiarygodnie. Wygląda to niesamowicie.

Pierwotnie stworzony w połączeniu z Ultimakerem na May the Fourth be With You Day, 2014, projekt można znaleźć na Youmagine. Na swoim blogu napisał nawet szczegółowy post o tym, jak uzyskać idealny ,,zużyty wygląd” science-fiction.

Żródło: https://all3dp.com