Niemiecki pionier inżynierii Thyssenkrupp ogłosił uruchomienie swojego pierwszego zakładu produkcji przyrostowej. W Mulheim an der Ruhr w Niemczech otwarto centrum TechCenter Additive Manufacturing. Oficjalne przecięcie wstęgi ma być początkiem nowej relacji pomiędzy Thyssenkruppem a technologią druku 3D.
Według Hansa-Josefa Hoßa, członka zarządu Thyssenkrupp Materials Services, firma jest dobrze przygotowana do podjęcia działań na rynku przemysłowym.
“Wiemy dokładnie, jakie materiały najlepiej nadają się do jakich produktów i mamy doświadczenie w logistyce i zarządzaniu projektami, aby pomóc TechCenter w szybkim postępie. Angażujemy naszych klientów od słowa do słowa i możemy szybko produkować części zgodnie z ich indywidualnymi wymaganiami.”
Prezes Thyssenkrupp dr Heinrich Hiesinger twierdzi, że zaangażowanie w powstającą technologię jest główną częścią strategii transformacji cyfrowej firmy. Wykorzystując dekady własnych doświadczeń inżynierskich, producent będzie współpracował z partnerami badawczymi posiadającymi wiedzę w zakresie wytwarzania addytywnego.
TechCenter Additive Manufacturing Facility firmy Thyssenkrupp: Uwolnienie potencjału druku 3D
Na chwilę obecną w zakładzie TechCenter Additive Manufacturing znajdują się zaledwie dwie drukarki 3D jedna z nich to drukarka 3D SLS do tworzyw sztucznych, a także drukarka 3D do metalu.
Niewielki zespół z Thyssenkruppa otrzyma wsparcie ze strony interdyscyplinarnej grupy projektowej zajmującej się wytwarzaniem addytywnym, powołanej przez firmę jeszcze w 2015 r. W rzeczywistości grupa ta jest również w trakcie starań o zabezpieczenie kilku patentów na produkty drukowane w 3D. Dla inżynierskiego giganta, technologia druku 3D umożliwi większą swobodę projektowania, a także wytwarzania.
“Po raz pierwszy możemy w pełni skupić się na samym projekcie bez konieczności uwzględniania ograniczeń narzucanych przez konwencjonalne procesy produkcyjne – to otwiera zupełnie nowy potencjał dla innowacji” – powiedział dr Reinhold Achatz, Chief Technology Officer w Thyssenkrupp.
Zespół TechCenter będzie również kontynuował prace rozpoczęte przez grupę projektową. Ogólnym celem jest dalszy rozwój technologiczny. Dodatkowo, pracownicy skupią się na projektach, które pokazują, jak druk 3D może wpłynąć na przemysł. Początkowo centralny dział rozwoju firmy Thyssenkrupp będzie zarządzał zakładem produkcji przyrostowej. Jednak po trzech latach TechCenter zostanie włączone do sektora usług materiałowych firmy.
Żródło: https://all3dp.com