Ten wydrukowany w 3D zabytkowy pistolet wygląda jak prawdziwy

Ten wydrukowany w 3D zabytkowy pistolet wygląda jak prawdziwy

Zrób wrażenie na znajomych i wydrukuj w 3D własną replikę zabytkowego pistoletu z XVIII w., który wygląda bardzo podobnie do prawdziwego.

Nie każdy może sobie pozwolić na prawdziwe zabytkowe uzbrojenie, więc możesz pokusić się o wydrukowanie swojego własnego. Ten oszałamiający projekt został wydrukowany na maszynie ZMorph FAB.

Warto pamiętać, że ta broń jest repliką i nie działa. Jest za to imponującym przykładem tego, jak można wykorzystać druk 3D do odtworzenia drogich antyków, a nawet obiektów muzealnych. Funkcjonalność tych rekwizytów może być dowolna – od rekwizytów filmowych po ciekawe prezenty.

Wystarczy tylko odpowiedni materiał i odrobina postprodukcji, aby rekwizyt wyglądał i sprawiał wrażenie prawdziwego.

40 godzin drukowania i dużo więcej wykańczania

Aby stworzyć własną replikę, Zmorph wybrał projekt Old Pistol autorstwa 3DCreatory. Projekt składa się z dwunastu małych, delikatnych części, które po wydrukowaniu wymagają złożenia. Zespołowi Zmorph zajęło około 40 godzin samo wydrukowanie tych części, które następnie zostały sklejone.

Aby drewno pistoletu wyglądało bardziej realistycznie, użyto filamentów Bronzefill i Woodfill. Aby nadać częściom naturalny wygląd, do wykończenia elementów z woodfill Zmorph użył papieru ściernego z lakierem, a do Bronzefill – bębna obrotowego. Efekt chropowatego brązu i lakierowanego drewna daje bardzo realistycznie wyglądający, wykończony pistolet. J

Jeśli kusi cię, by zacząć tworzyć własne repliki, Zmorph sugeruje, byś zaczął od czegoś nieco prostszego. Proponują pomysł wydrukowania własnych zeskanowanych w 3D antycznych figurek z Muzeum Brytyjskiego.

Żródło: https://all3dp.com