Ten wydrukowany w 3D Skim Reaper, może zapobiegać oszustwom związanym z kartami kredytowymi

Ten wydrukowany w 3D Skim Reaper, może zapobiegać oszustwom związanym z kartami kredytowymi

Skimming kart kredytowych, to realne zagrożenie. Poznaj rozwiązanie tego problemu. Departament Policji w Nowym Jorku testuje „skim reaper”, który ma wykrywać i zapobiegać oszustwom związanym z kartami kredytowymi. Jest on oparty na prototypie wydrukowanym w 3D przez naukowców z Uniwersytetu Florydy.

Naukowcy zajmujący się cyberbezpieczeństwem z Uniwersytetu Florydy, współpracują z Grupą Zadaniową ds. Przestępstw Finansowych Departamentu Policji w Nowym Jorku, nad urządzeniem, które może natychmiast wykryć obecność skimmera kart kredytowych.

Próby terenowe są już w toku. Jeśli się powiodą, funkcjonariusze organów ścigania i sprzedawcy detaliczni będą mogli lepiej zapobiegać kradzieży danych karty z uszkodzonego bankomatu.

Naukowcy zbudowali pięć detektorów dla NYPD, bazując na prototypie wydrukowanym w 3D. Każdy z nich został rozmieszczony w pięciu dzielnicach Nowego Jorku. Wstępne testy pokazują, że urządzenie jest w stanie wykryć skimmerów z wysoką niezawodnością.

„Skimming kart płatniczych pozostaje popularnym przestępstwem, a napastnicy mogą łatwo wejść w ten biznes przy użyciu kilku niedrogich części zakupionych przez Internet” – powiedział Patrick Traynor, który pomógł w opracowaniu skim reapera. Traynor jest współdyrektorem Florida Institute for Cybersecurity (FICS) Research w UF’s Herbert Wertheim College of Engineering.

A według porucznika Gregory’ego Bessona, z NYPD Financial Crimes Task Force, skimmery kart są szybko rosnącym problemem.

„W Nowym Jorku w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost skimmingu w bankomatach, o czym świadczy wzrost urządzeń odzyskanych przez naszą agencję, NYPD” – mówi.

„W 2015 roku odzyskaliśmy 48 urządzeń, a dwa lata później liczba ta podwoiła się do prawie stu urządzeń w 2017 roku. Odpowiednio, nasze aresztowania wzrosły ponad dwukrotnie w tym samym okresie, z 48 aresztowań związanych z skimmingiem w 2015 roku do 134 aresztowań związanych z skimmingiem w 2017 roku.

„Najważniejszym wnioskiem jest to, że zawsze szukamy nowych innowacyjnych sposobów radzenia sobie z tym rosnącym rodzajem przestępstw i z zadowoleniem przyjmujemy testowanie nowych narzędzi, które pomogłyby nam w osiągnięciu tego celu”.

Nie bój się Skim Reapera

Jak więc działa prototyp skim reapera? To proste. Plastikowa karta tej samej wielkości co karta kredytowa lub debetowa, jest wkładana do testowanego czytnika kart. Detektor sprawdza szczelinę karty i ostrzega użytkownika, jeśli czytnik jest niebezpieczny.

„Musieliśmy wyprodukować te karty. Używaliśmy drukarek 3D, które mamy tutaj w laboratorium, do zbudowania naszych pudełek. Studenci lutowali, pisali oprogramowanie” – wyjaśnia Traynor.

Obecnie wyprodukowanie każdego Skim Reapera kosztuje około 50 dolarów, ale zespół Traynora dąży do obniżenia tej kwoty. Dostępność komercyjna może nastąpić za sześć do dziewięciu miesięcy, a urządzenie może być na tyle małe, że zmieści się w portfelu.

W rzeczywistym scenariuszu, konsument wkłada detektor do czytnika przed użyciem własnej karty kredytowej. Detektor natychmiast powiadomiłby konsumenta, gdyby coś było nie tak.

„Chociaż bezpieczniejsze karty chipowe stają się coraz bardziej powszechne, ich powszechne zastosowanie, szczególnie w bankomatach i na stacjach benzynowych, jest prawdopodobnie odległe o lata świetlne” – mówi Traynor.

„Oznacza to, że te staromodne karty z paskiem magnetycznym na odwrocie będą istniały w przewidywalnej przyszłości – wraz z ich słabymi punktami”.

Żródło: https://all3dp.com