Ten wydrukowany w 3D silnik Chevroleta Camaro jest w pełni funkcjonalny

Ten wydrukowany w 3D silnik Chevroleta Camaro jest w pełni funkcjonalny

Czy kiedykolwiek chciałeś zbudować swój własny silnik? Pro-Maker Eric Harrell udowodnił, że można to zrobić za pomocą drukarki 3D i kilku elementów złącznych.

Eric Harrell jest inżynierem mechanikiem, który na Thingiverse posługuje się pseudonimem ERICTHEPOOLBOY. Jego zainteresowania to motoryzacyjne projekty druku 3D. Być może pamiętacie jego imponującą replikę 4-cylindrowego silnika Toyoty 22RE.

Jego najnowszą repliką jest silnik Chevy Camaro LS3 V8. Silnik jest równie imponujący: nie tylko nadaje się do druku 3D, ale jak wszystkie projekty Harrella, jest również w pełni funkcjonalny.

Do stworzenia silnika Harrell użył swojej drukarki Rep Rap, co oznacza, że model ten można bez problemu wydrukować na każdej zwykłej drukarce 3D drukującej w technologii FDM.

Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć jak Harrell składa silnik i pozwala mu pracować na stojaku. Zauważysz również, że poza łożyskami i elementami złącznymi, wszystkie części są wydrukowane w 3D.

Kusi Cię, aby zbudować własny silnik Chevroleta Camaro?

Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich projektów Harrella, budowa była bardzo pracochłonna. Stworzenie w pełni działającego modelu zajęło ponad 200 godzin druku 3D i zużyło 2 kg filamentu.

Zadziwiające jest to, że całość działa tak samo jak w rzeczywistości. Harrell wymodelował części na podstawie plików CAD znalezionych w Internecie, jak również diagramów i zdjęć z podręczników napraw.

Wszystkie części wydrukował z PLA przy użyciu domowej roboty RepRap Prusa i3s.Ostateczny zestaw działa tak samo jak prawdziwy.

Chcesz mieć w domu silnik Chevroleta Camaro? Możesz pobrać części i wydrukować swój własny. Harrel zamieścił wszystkie pliki, listę części i instrukcje na swojej stronie Thingiverse. Jeśli jednak nie czujesz się na tyle pewnie, aby wydrukować i zbudować swój własny, Harrell obiecuje, że wkrótce będą dostępne zestawy Hardware Kits. Zestawy te nie tylko pomogą Ci zbudować własny silnik, ale także będą zawierać podstawkę pod silnik, która pasuje do innych modeli silników Harrella. Wypatrujcie ich na jego stronie Thingiverse.

Żródło: https://all3dp.com