Mod „Rugged P1P” wykorzystuje przerobiony, przenośny stojak do umieszczenia drukarki 3D, szpul filamentu, listwy zasilającej, wentylatorów z regulacją temperatury i nie tylko.
Podobnie jak wielu pracowników, użytkownik Reddit Important-Ad-6936 – którego prawdziwe imię to Martin – dojeżdża do pracy. Jednak w przeciwieństwie do większości, robi to z drukarką 3D Bambu Lab P1P.
W ciągu tygodnia Martin przebywa w pobliżu siedziby swojej firmy w Niemczech, a w weekendy wraca do domu w Austrii, gdzie do niedawna trzymał swoje drukarki 3D.
„Denerwowało mnie to, że musiałem czekać cały tydzień, aby ukończyć moje projekty” – powiedział. „Zacząłem więc zabierać ze sobą niektóre z moich drukarek”.
Początkowo Martin próbował przewozić swoją Prusę MK3 i wielkoformatową CR-6 Max tam i z powrotem. Okazały się one jednak delikatne i podatne na uszkodzenia, a zła pogoda tylko pogorszyła sytuację. P1P rozwiązał te problemy.
„Po kilku tygodniach noszenia go w kartonowym pudełku, okazał się jeszcze bardziej niezawodny niż mój MK3, więc postanowiłem go wzmocnić i uczynić mniej podatnym na wstrząsy z tyłu mojego samochodu” – powiedział.
Rezultatem jest „Rugged P1P” – 20-kilogramowy zestaw umieszczony w przerobionej, dziewięciocalowej szafie scenicznej 12U na sprzęt audio. Mieści się w nim P1P Martina, listwa zasilająca dla jego komponentów 230 V (w tym samej drukarki), kamera Raspberry Pi, zasilane zewnętrznie oświetlenie LED, szpule filamentu, suszarka do filamentu, filtr powietrza z węglem aktywnym – i wszystko inne, czego Martin potrzebuje do drukowania w podróży.
Zdejmowane pokrywy z przodu i z tyłu stojaka umożliwiają łatwy dostęp do drukarki w celu serwisowania i konserwacji – a także działają jak drzwi obudowy. Jest też półka do szafy serwerowej, na której P1P jest montowana za pomocą samodzielnie wykonanych wsporników z TPU – a także wentylatory z regulacją temperatury, zewnętrzne złącze zasilania i port podawania filamentu.
Żródło: https://all3dp.com