Centra Innowacji MakerBot to unikalna koncepcja, dzięki której uczelnie i szkoły mogą zaoferować nauczycielom, uczniom i pracownikom szerszy dostęp do druku 3D. Technologia ta może być wykorzystywana do nauczania pomysłów, rozwiązywania problemów i iteracji projektu.
Jednak szkoły dla młodszych uczniów zazwyczaj kupują pojedyncze drukarki 3D do klas. Wraz ze wzrostem popularności druku 3D w całych Stanach Zjednoczonych, nauczyciele z Mount Olive High School (MOHS) w New Jersey chcieli udostępnić tę technologię większej liczbie uczniów.
Szkoła po raz pierwszy otrzymała drukarkę 3D MakerBot jako darowiznę. Dar pochodził z Fundacji Rodziny Josha i Judy Weston w 2013 roku. Od tego czasu nauczyciele Megan Boyd i David Bodmer konsekwentnie włączają druk 3D do swojego programu nauczania.
Ze względu na sukces nowego programu nauczania szkoła postanowiła pójść o krok dalej w kwestii druku 3D. Zrobili to instalując Centrum Innowacji MakerBot. W rezultacie są pierwszą szkołą średnią na świecie, która tego dokonała. Megan Boyd wyjaśniła:
„Naszym celem z MakerBot Innovation Center jest zapewnienie uczniom środowiska nauki, które odwzorowuje to, jak wygląda przemysł. Rozmawialiśmy z wieloma liderami na poziomie uczelni i przemysłu, aby lepiej zrozumieć, jakie umiejętności będą potrzebne uczniom, aby odnieść sukces.”
Centrum Innowacji MakerBot przynosi korzyści dzieciom w New Jersey
Centrum Innowacji MakerBot MOHS jest częścią Marauder Innovation Learning Lab (MiLL). Ta przestrzeń jest miejscem nauki skoncentrowanej na STEAM.
W MiLL znajduje się ThinkerSpace i obszar warsztatowy. ThinkerSpace to miejsce, w którym uczniowie mogą się spotkać i przedyskutować plany i projekty. Warsztat posiada stoły warsztatowe i narzędzia do przenoszenia prototypów na następny poziom.
Drukowanie 3D to świetny sposób, aby studenci mogli przetestować swoje pomysły, jednocześnie poznając nową technologię. Centrum Innowacji MakerBot pozwala uczniom eksperymentować i czuć się pewnie przy podejmowaniu ryzyka.
Boyd kontynuował:
„Mając dostęp do 33 drukarek 3D MakerBot, możemy drukować całe ładunki klasowe jednocześnie, bez konieczności indywidualnego ładowania wydruków na pendrive’a i wywoływania ich do druku. Ta szybsza produkcja robi głęboką różnicę w tym, jak studenci są w stanie pracować nad swoimi projektami.”
Już 700 obiektów w ciągu trzech miesięcy zostało wydrukowanych przez studentów w MOHS. Uczniowie uczą się podstaw przygotowania do druku i mogą pobierać obiekty z MakerBot Thingiverse do wydrukowania.
Boyd i Bodmer pracują już nad kursem STEAM Capstone. Podczas tego kursu uczniowie będą mogli zastosować swoje umiejętności w realnym świecie. Plan zakłada współpracę z różnymi lokalnymi firmami i organizacjami non-profit.
Departament Obrony i lokalna Rada Edukacji pomogły sfinansować Centrum Innowacji MakerBot w MOHS. MakerBot był obecny przy tworzeniu centrum, a także przy szkoleniu pracowników szkoły.
Żródło: https://all3dp.com