Szalej po ulicach z własnym longboardem wydrukowanym w 3D

Szalej po ulicach z własnym longboardem wydrukowanym w 3D

Czy kiedykolwiek chciałeś użyć swojej drukarki 3D do stworzenia funkcjonalnego środka transportu? Dzisiaj przedstawiamy niesamowity pomysł dla wszystkich ulicznych niszczycieli, którzy uwielbiają poruszać się po mieście na czterech kółkach.

Aleph Objects, firma stojąca za marką drukarek 3D LulzBot, dzieli się z nami instrukcją jak zbudować drukowany w 3D Longboard. W przeszłości widzieliśmy już wiele niesamowitych deskorolek wydrukowanych w 3D, stworzonych przez takich twórców jak James Bruton z XRobots, który jest w pełni sponsorowany przez LulzBota.

Teraz producent z Kolorado dzieli się z nami prostym projektem, z którego każdy może skorzystać. Longboard drukowany w 3D jest stosunkowo prostym i dobrze zorganizowanym projektem, ale wymaga drukarki 3D o dużej objętości.

Jeśli szukałeś projektu do druku 3D, który mógłbyś zabrać ze sobą na miasto, naciśnij hamulec i przygotuj się do pracy. Tutaj znajdziesz więcej informacji o Longboardzie wydrukowanym w 3D przez LulzBota.

Longboard drukowany w 3D: Czego potrzebujesz?

Ten projekt jest dostosowany do użycia z drukarką 3D LulzBot TAZ 6. Jednakże, jeśli posiadasz drukarkę 3D o wystarczająco dużym polu roboczym, nie powinieneś mieć problemów ze zbudowaniem własnego longboardu drukowanego w 3D.

Twoja drukarka 3D będzie musiała być w stanie produkować elementy o wymiarach około 230 x 25 x 240 mm. Poza LulzBotem TAZ 6, projekt ten może być prawdopodobnie zrealizowany na Creality CR-10 Max.

Oto wszystko, czego będziesz potrzebował do stworzenia Longboardu drukowanego 3D:

  • Drukarka 3D o dużym polu roboczym
  • Pliki STL
  • 3x 3/8″ pręty gwintowane
  • 4x nylonowe nakrętki zabezpieczające 3/8
  • 8x stalowe podkładki płaskie 3/8″.
  • 9,75″ pakiet wózków do longboardów i kółka 70x50mm

Longboard drukowany w 3D: Łączenie wszystkiego w całość

Wierzcie lub nie, ale zbudowanie własnego longboardu drukowanego w 3D nie jest tak trudne, jak się wydaje. Zespół LulzBota przygotował prosty zestaw instrukcji, które pomogą Ci rozkręcić kółka.

Zanim zaczniesz składać swojego longboarda, musisz wydrukować 3D cztery sekcje decka. Pliki STL są dostępne za darmo na stronie LulzBota.

Następnie weź trzy pręty gwintowane 3/8″ i przygotuj się do ich przycięcia za pomocą odpowiednich narzędzi, takich jak imadło i piła. Dwa z prętów zostaną przycięte do 700 mm na bok pokładu, a środkowy pręt do 820 mm. Następnie włóż pręty gwintowane do otworów w częściach decka.

Po umieszczeniu prętów gwintowanych w wydrukowanym 3D decku, luźno przymocuj cztery nylonowe nakrętki zabezpieczające 3/8″ i podkładki do prętów gwintowanych. Powoli dokręcając nakrętki kluczem, zauważysz, że sekcje zaczną się do siebie dopasowywwac. Jak twierdzi zespół LulzBota, ten krok będzie łatwiejszy do wykonania, jeśli będziesz miał asystenta, który przytrzyma drugi koniec longboardu.

Na koniec czas na zamontowanie kółek i trucków za pomocą elementów montażowych do trucków deskorolkowych. Po tym ostatnim etapie powinieneś mieć funkcjonalny longboard wydrukowany w 3D. Baw się dobrze, jeżdżąc po okolicznych ulicach i pamiętaj, aby zawsze nosić kask!

Żródło: https://all3dp.com