Systemy dźwiękowe do drukowania 3D - Przyszłość akustyki

Systemy dźwiękowe do drukowania 3D - Przyszłość akustyki

TGI-TOA i NTEK wykorzystuje drukarki 3D Raise3D, w produkcji systemów PA i głośników

Kompletny głośnik z nadrukiem Raise3D.

Dźwięk – Efekt dźwiękowy wytwarzany przez wibracje mechaniczne przenoszone przez powietrze lub inne medium. Od rozpraszających dźwięk paneli akustycznych po nadmuchiwane sale koncertowe i skomplikowane konstrukcje głośników nowej generacji, świat akustyki zmienił się drastycznie w ciągu ostatniej dekady. Zastanów się, w jaki sposób przemysł wprowadził innowacyjne i udoskonalone technologie inżynierii dźwięku w celu poprawy jakości i dostarczania dźwięku w naszym życiu. Co wcześniej wymagało nieporęcznych głośników, przemysł akustyczny jest teraz w stanie zapewnić wyjątkowe wrażenia dźwiękowe 360 ​​˚ dzięki niewielkim głośnikom Bluetooth, które mogą zmieścić się w dłoni. Duży postęp i innowacje w inżynierii dźwięku są wynikiem zastosowania nowszych technologii, takich jak druk 3D i meta-materiały akustyczne.

Klienci Raise3D, tacy jak TGI, indonezyjski producent (spółka macierzysta PT TOA Galva Industries) i NTEK, włoska firma akustyczna, inżynier i produkująca innowacyjne systemy audio i systemy nagłośnieniowe, które zapewniają nam doskonałą jakość dźwięku. Podobnie jak wielu innych producentów przemysłowych, te firmy inżynierii dźwięku początkowo przyjęły drukarki 3D jako szybkie wewnętrzne rozwiązanie do prototypowania. Po czerpaniu ogromnej oszczędności kosztów, elastyczności i korzyści wynikających z wytwarzania przyrostowego, zmieniają teraz całą linię produkcyjną i inwestują znaczne środki w technologię drukowania 3D. Korzystając z dużych przemysłowych drukarek 3D serii Raise3D Pro2, mogą dostosować różnorodne materiały i włączyć je do oryginalnych projektów. Jeśli zastanawiasz się : „Co inżynier dźwięku chciałby wydrukować w 3D i dlaczego?”, Ten blog to wszystko wyjaśni .

Prototypowanie i produkcja z drukiem 3D

Użytkownik Raise 3D Pro2 TGI (PT TOA Galva) jest specjalistycznym producentem profesjonalnych i komercyjnych rozwiązań audio i wideo. Ich produkty znajdziesz w szkołach, salach koncertowych, centrach handlowych, budynkach komercyjnych, na lotniskach i na stadionach sportowych, zapewniając zarówno nadzór, jak i transmisję dźwięku. Od momentu założenia w 1934 r. TOA stała się jednym z największych na świecie dostawców komercyjnych systemów nagłośnieniowych (PA), stale ulepszając swoje możliwości techniczne w zakresie akustyki i opracowując innowacyjne produkty w celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku.

Obudowa głośnika z nadrukiem 3D

Prototypy druku 3D : Przed zakupem  własnych drukarek 3D, firma TGI zastosowała tradycyjne metody produkcji i zlecała produkcję swoich projektów zewnętrznym firmom. Ten proces był czasochłonny i kosztowny. Jeśli w projekcie występowały problemy, wymagające zmian, TGI musiało anulować swoje zamówienie i uruchomić je ponownie z nowym projektem. Nawet małe iteracje projektu wymagały kolejnych 3-4 tygodni czasu oczekiwania na nowsze wersje.

Również w każdym środowisku przemysłowym tworzenie projektów mających praktyczne zastosowanie jest konieczne, aby producenci mogli utrzymać rentowność. Ponadto istotne jest posiadanie wydajnego procesu prototypowania, który obniża koszty, zwiększając jednocześnie kreatywność i wpływając na rentowność. Wcześniej tego rodzaju niestandardowa elastyczność była pobożnym życzeniem. Jednak ze względu na rosnące wyrafinowanie i przystępność cenową drukarek wielkoformatowych, takich jak Raise3D Pro2 , drukarki 3D spełniają teraz wszystkie te wymagania.

Przemysłowe drukowanie 3D pomaga projektantom i inżynierom opracowywać funkcjonalne prototypy i części produkcyjne do zastosowań końcowych szybciej i bardziej ekonomicznie niż wcześniej.

„Zmieniając proces prototypowania, od outsourcingu do korzystania z wewnętrznych drukarek 3D, TGI oszczędza czas, ponieważ mogą zmieniać projekty w ciągu kilku minut zamiast dni.” – TGI

Korzyści z prototypowania za pomocą drukarek Raise3D Pro2

Obudowa głośników z nadrukiem 3D z Raise3D

Zmieniając proces prototypowania na własne prototypy drukowane w 3D, TGI oszczędza czas i pieniądze, ponieważ może zmieniać projekty w ciągu kilku minut zamiast dni.

  • Dodatkową zaletą korzystania z drukarek serii Raise3D Pro2 jest posiadanie dwóch ekstruderów, które pozwalają na dwumateriałowy wydruk
  • Nasz program otwartych włókien (OFP) zapewnia użytkownikom dostęp do wielu włókien, w tym filamentu z dodatkiem włókna węglowego, PLA, wypełnionego metalem, wypełnionego drewnem i wielu innych.
  • Drukarki Raise3D oferują skalowalne rozwiązanie problemów związanych z prototypowaniem.
  • Niezawodność i precyzja drukarek Pro2 i Pro2 Plus bezpośrednio przyczyniają się do rentowności, obniżając koszty i dając inżynierom więcej możliwości zaprojektowania idealnej części.
  • Korzyści z drugiej dyszy: ponieważ drukarki 3D działają na zasadzie budowania warstwa po warstwie, w zasadzie nie można wydrukować nawisu. Tak więc praca z drukarką jednogłowicową (jedna dysza) oznaczałaby oddzielne drukowanie części, a następnie ich składanie. Co oznacza więcej pracy, źle dopasowane części i niestety wyższy wskaźnik awaryjności. Zarówno Pro2, jak i Pro2 Plus są napędzane elektronicznie, z podwójnym ekstruderem, uzbrojone w dwie podgrzewane dysze. Ta ulepszona funkcja umożliwia drukowanie wielu materiałów i kolorów za pomocą tworzywa PVA, które działa jako podparcie dla zwisu, który jest następnie rozpuszczany w gorącej wodzie po zakończeniu drukowania.

Dzięki zastosowaniu drukarek Raise3D Pro2 firma TGI była w stanie obniżyć koszty prototypowania o 200% i opracować bardziej wszechstronny sprzęt dzięki zwiększonym możliwościom produkcyjnym.

 Zwiększenie produkcji prototypów o 5X

 Generowanie oszczędności w wysokości 200% na część

 Większa elastyczność projektowania i szybkie adaptacje wewnętrzne

Dlaczego drukarki Raise3D?

Wiele drukarek desktopowych ma wysokie wskaźniki braków i niedoskonałości. Według niektórych danych, około 50% wydruków kończy się mniej niż perfekcyjnie i wymagają one  ulepszenia i dostosowania. Wiesz, dokąd to zmierza. W środowisku produkcyjnym i przemysłowym potrzebujesz konia roboczego, który za każdym razem będzie wytwarzał wydruki o stałej jakości bez większego wysiłku (lub gryzienia paznokci) z twojej strony.

Świetny sposób na docenienie możliwości tego intuicyjnego konia roboczego wyraża cytat recenzenta All3DP Anatol Locker:

„Jeśli jesteś majsterkowiczem, nie ma nic złego w dostosowywaniu ustawień, sprawdzaniu właściwości filamentu i optymalizacji temperatur stołu, aby uzyskać idealny wydruk. Ale jeśli zainwestujesz 6000 USD w profesjonalną maszynę, taką jak Raise3D Pro 2 Plus, nie chcesz się tym przejmować. Chcesz uzyskać idealny wynik, nie zastanawiając się przez chwilę, w jaki sposób maszyna go osiągnie. ”

Zobacz całą recenzję tutaj: https://all3dp.com/1/raise3d-pro2-plus-review-3d-printer/

NTEK – włoski producent głośników akustycznych to kolejna historia sukcesu w druku 3D w branży inżynierii dźwięku, wyposażona również w drukarki Raise3D. 

NTEK

Trailblazer we włoskiej akustyce wykorzystuje druk 3D w swoich głośnikach serii Omni

Ntek używa drukarek Raise3D

Niedawno NTEK zrewolucjonizował proces produkcji serii Omni 4 ″, koncentrując się na druku 3D. Wraz ze swoim zaufanym partnerem technologicznym 3D Crea3D, NTEK zaprojektował i opracował nowe dodekaedryczne (konstrukcja z 12 bokami) głośniki, które emitują dźwięk równomiernie we wszystkich kierunkach. Dźwięk przestrzenny 360˚ ułatwia dokładny pomiar izolacji i czas pogłosu zarówno w akustyce budowlanej, jak i architektonicznej.

Zalety drukowania 3D – Łatwiejsze innowacje

Tradycyjne głośniki Omni 4 ”zostały wykonane z drewna (brzoza fińska), co gwarantowało doskonałą wydajność produktu. Wcześniej produkcja została powierzona zewnętrznemu dostawcy, wymagała dużych ilości, aby zamortyzować koszty formy, przy nieuzasadnionym długim czasie dostawy wynoszącym kilka miesięcy.

Niemożliwe było wprowadzanie zmian w trakcie budowy, nawet tych małych, ponieważ wymagały one stworzenia nowej formy, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami i znacznym wydłużeniem czasu dostawy. Mów o stłumieniu kreatywności inżyniera w dziale badań i rozwoju!

Nowy Omni 4 ”wydrukowany w 3D stanowi prawdziwy przełom. Produkcja z technologią dodatków pozwala na większą swobodę projektowania, gwarantuje sferyczność i osiągnięcie większej izotropii i dookólności głośników.

Ustawienia drukowania Ntek

NTEK przygotowuje ustawienia drukowania dla głośnika.

Proces:

Do drukowania nowego Omni 4, Crea3D wykorzystał wielkoformatowe drukarki 3D Raise3D, Pro2 Plus i filament Fabbrix PLA HT. Drukowane w 3D za pomocą tego żaroodpornego materiału, konstrukcji głośnika Omni 4 ”zapewnia doskonałą wydajność konstrukcji nawet po długim okresie aktywności, bez żadnych deformacji spowodowanych temperaturami osiągniętymi podczas pracy.

Korzyści z drukowania 3D przy użyciu drukarek Raise3D Pro2

Gotowe głośniki

Zakończono drukowanie głośników NTEK Omni Series przy użyciu drukarek Raise3D Pro.

Innowacyjna technologia projektowania : Dzięki wyrafinowanemu oprogramowaniu do krojenia Raise3D Ideamaker oraz zastosowaniu specjalnych polimerów, które gwarantują i poprawiają wydajność wyjścia audio Omni, NTEK znacznie zmienił wygląd zewnętrzny swoich dwóch głośników dookólnych 4 ″. Precyzyjne drukowanie dzięki ultra-cienkim, podgrzewanym dyszom Raise 3D Pro z podwójnym wytłaczaniem oznacza, że ​​mogą liczyć na jakość i spójność w tworzeniu wydruków o wysokiej rozdzielczości za każdym razem. Zdolność do zastosowania materiału odpornego na wysoką temperaturę zapewnia doskonałą wydajność konstrukcji, zapobiegając wypaczaniu nawet po dłuższym okresie aktywności.

Niska waga : produkt jest znacznie lżejszy i łatwiejszy w obsłudze niż tradycyjna drewniana wersja:

  • Wydrukowano w 3D: OMNI 4 HP: 7 kg zamiast 8,5 kg.
  • Wydrukowano w 3D: OMNI 4 LT: 4,2 kg zamiast 5,5 kg.

Oszczędność czasu i kosztów: NTEK może teraz zaoferować klientom większe możliwości personalizacji z możliwością drukowania nawet niewielkich ilości w oparciu o żądania klientów lub potrzeby rynku. Co ważniejsze, możliwość dokonywania drobnych zmian i iteracji w trakcie realizacji projektu oszczędza wszystkim zaangażowanym zarówno czas, jak i pieniądze.

Lepsza obsługa: Dzięki innowacyjnemu designowi, nowy Omni 4 ″ gwarantuje większą ergonomię. Transport w dłoni będzie wygodniejszy dzięki nowej strukturze pokrętła, która teraz zapewnia bardziej wygodny i mocniejszy uchwyt.

„To, co początkowo było prostym prototypowaniem wewnętrznym w imię nowych technologii, obecnie okazuje się być dużym koniem roboczym. Jako pierwsi zastosowaliśmy tę nową metodę: czujemy się dumni, że zainwestowaliśmy i nadal inwestujemy w dziedzinie nowych technologii oraz, w miarę możliwości, wykorzystujemy to, co najlepsze, bezpośrednio modyfikując linie produkcyjne NTEK ” – Giancarlo Sassi, NTEK Dyrektor Generalny

Dzięki ulepszonym możliwościom projektowania, ulepszonej obsłudze i innowacyjnej technologii firmy takie jak NTEK i TGI-TOA są jeszcze bardziej zaangażowane oraz poszukują i inwestują w technologie drukowania 3D. Brzmi dobrze dla nas!

Źródło: www.raise3D.com