Stwórz własne drukowane w 3D lampiony LED Mason Jar Lanterns

Stwórz własne drukowane w 3D lampiony LED Mason Jar Lanterns

Becky Stern, pochodząca z Brooklynu twórczyni treści dla Instructables i Autodesk, podzieliła się ostatnio poradnikiem jak wykonać LED-owe Latarnie ze Słoików Masona. Ten wyjątkowy projekt druku 3D jest idealny dla początkujących i pomoże Ci poprawić swoje umiejętności projektowania i majsterkowania.

Te DIY LED Mason Jar Lanterns to prosty, ale oszałamiający projekt, który wypełni Twój dom dekoracyjnym światłem. Lampiony zawierają prostą diodę LED, obwód baterii i jakikolwiek ozdobny akcent, który zdecydujesz się na nich umieścić. Projekt Sterna nie tylko pozwoli Ci lepiej zapoznać się z drukarką 3D, ale także pomoże ci zapoznać się z TinkerCADem, podstawowymi obwodami i artystyczną kreatywnością.

Oto co musisz wiedzieć, aby zacząć tworzyć własne drukowane w 3D lampiony LED z słoików masona.

Lampiony LED Mason Jar: Czego potrzebujesz?

Oprócz drukarki 3D, będziesz potrzebował kilku innych komponentów i narzędzi, aby stworzyć własne lampiony LED Mason Jar Lanterns. Na szczęście, części wymagane do tego projektu są łatwo dostępne. Oto czego potrzebujesz:

  • Słoiki Mason (wybierz swój własny rozmiar)
  • 10mm dioda(y) LED
  • Baterie CR2032
  • Obcinaczki do drutu/szczypce
  • Drukarka 3D
  • Papier i nożyczki, klej brokatowy, półprzezroczyste koraliki (do dekoracji słoików)
  • Suwmiarka lub linijka (jeśli projektujesz własną pokrywkę)

Lampiony LED Mason Jar: Składanie w całość

Po przygotowaniu materiałów, czas zacząć cyfrowo tworzyć lampiony LED Mason Jar Lantern. Dla tych, którzy chcą pójść łatwiejszą drogą, możesz po prostu pobrać model pokrywki Sterna. Możesz również stworzyć własną pokrywę używając Glow Circuit Assembly w TinkerCAD. Ta drukowana w 3D pokrywa ma za zadanie utrzymać i połączyć razem baterię i diodę LED.

W swoim poście na Instructables, Stern udostępnia pliki TinkerCAD dla dwóch różnych rozmiarów pokrywek, z których obie pasują do zwykłych słoików. Po znalezieniu modelu 3D, który pasuje do twojego słoika, nadszedł czas na druk 3D. Twórca treści stwierdza, że przygotował swój model na Autodesk Print Studio. W przykładzie Sterna model pokrywki jest drukowany 3D z 20-procentowym wypełnieniem, nie wymaga podpór ani tratw. Jeśli chcesz zaprojektować własną pokrywę, Stern dostarcza również łatwe do wykonania instrukcje TinkerCAD w swoim poście.

Gdy wydrukowana w 3D pokrywa i uchwyt Glow Holder są już gotowe, nadszedł czas na włożenie diody LED i baterii do uchwytu. Aby to zrobić, należy przyciąć przewody diody LED, a następnie włożyć baterię i diodę LED do uchwytu. Na koniec dopasuj pokrywkę do słoika i zabezpiecz ją metalową opaską.

Po zakończeniu procesu montażu, nadszedł czas na kreatywność. Stern sugeruje udekorowanie lampionu wycinankami z papieru, a nawet podaje kilka instrukcji jak zrobić projekt Jack-O-Lantern. Wszystko, co musisz zrobić, to wyciąć papier, aby dopasować wnętrze słoika, złożyć go, wyciąć projekt i voila!

Możesz również uzyskać wspaniały efekt wizualny malując wnętrze słoika brokatowym klejem lub wypełniając go półprzezroczystymi koralikami, szkłem morskim lub innymi ozdobami, które pomogą rozproszyć światło w całym Twoim lampionie DIY. Nie krępuj się eksperymentować z innymi pomysłami dekoracyjnymi i koniecznie podziel się swoimi wydrukowanymi w 3D lampionami LED Mason Jar Lanterns na stronie Stern’s Instructables!

Żródło: https://all3dp.com