Według profilu Instructable, Ryo Kosaka jest studentem Kyoto Institute of Technology. Był on na tyle uprzejmy, że podzielił się instrukcją, jak zbudować bęben przy użyciu drukarki 3D, kilku śrubek i mikrofonu kontaktowego.
Do wykonania prototypu 8-calowej obręczy bębna Kosaka wykorzystał drukarkę 3D. W sumie na swojej drukarce 3D wydrukował tylko części. Z Thingiverse można również pobrać darmowe pliki e-bębna.
Następnie złożył części. W tym celu potrzebował następujących elementów:
- 15 x śruby i nakrętki M312mm 6 x śruby i nakrętki M650mm
- trochę papieru o grubości 1 mm
- 8-calowa siatkowa głowica bębna
- gąbka
- wtyczka 6,3 mm
Następnie dodał kilka mikrofonów kontaktowych, które zbierają uderzenia z pałeczki i przekazują je do modułu dźwiękowego. Na koniec dodał stożek perkusyjny – i wydrukowany w 3D e-bęben był gotowy.
Ale… skąd się biorą dźwięki?
Do każdego e-bębna potrzebne są jakieś dźwięki. Najlepszym sposobem jest kupienie taniego modułu perkusyjnego MIDI. Clavia Nord Drum (niezwykle wszechstronny syntezator perkusyjny) kosztuje około 100 dolarów. Ale są też tańsze opcje. Jeśli poszukasz automatów perkusyjnych firm Alesis, Akai, Boss, Casio lub Yamaha, nie zapłacisz więcej niż 50 dolarów.
Jedna warta uwagi rzecz: moduł dźwiękowy powinien mieć możliwość odbierania triggerów z mikrofonu kontaktowego.
Jeśli nie chcesz wydawać takich pieniędzy, możesz też zaprogramować Arduino Uno do wyzwalania plików dźwiękowych. W Instructable można znaleźć kilka linków.
Żródło: https://all3dp.com