Student buduje "Nintimdo RP" - klon Nintendo Switch drukowany w 3D

Student buduje "Nintimdo RP" - klon Nintendo Switch drukowany w 3D

Tim Lindquist, student inżynierii elektrycznej na Iowa State University, stworzył urządzenie, które odwzorowuje konsolę do gier Nintendo Switch. Do jego budowy Lindquist używał Raspberry Pi, Autodesk Inventor i drukarki 3D. Rezultatem jest niestandardowa, drukowana w 3D obudowa o bardzo podobnym wyglądzie – ale zamiast tego uruchamia gry retro.

Lindquist użył komputera Raspberry Pi i darmowego Raspberry Pi-OS Retropi, aby stworzyć swoje „NinTIMdo RP”. Niektórzy gracze/twórcy z pewnym przydatnym know-how zaczęli sami opracowywać wersje DIY. Jednak jeden z najlepszych projektów pochodzi od Tima Lindquista.

„Celem było stworzenie konsoli, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Wykorzystałem to, czego nauczyłem się przy modelowaniu 3D, aby stworzyć profesjonalnie wyglądające obudowy, w których umieściłem swoje obwody.” – wyjaśnia na swoim blogu. Dodaje: „Przyciski są podłączone do mikrokontrolera i ostatecznie do płyty głównej, dzięki czemu można grać w gry”.

Nie zawracaj sobie jednak głowy próbowaniem tego w domu, chyba że jesteś bardzo doświadczonym twórcą – do jego budowy potrzeba wielu umiejętności. Sprawdźcie, jak wygląda time lapse:

Jak Lindquist stworzył NinTIMdo RP

Lindquist rozpoczął od stworzenia modelu 3D „profesjonalnie wyglądającej walizki” przy użyciu Autodesk Inventor. Model 3D obudowy można pobrać z jego strony internetowej.

Wewnątrz obudowy Lindquist zamontował zwykłe Raspberry Pi 3 z systemem operacyjnym Retropi, skoncentrowanym na grach. Oprogramowanie zawiera emulatory większości klasycznych konsol do gier.

Zarówno kod, jak i listę materiałów można znaleźć również na jego stronie. Lindquist umieścił także dwa porty USB dla dodatkowych kontrolerów, myszy lub klawiatury oraz pięć wskaźników LED, które sygnalizują wciśnięcie przycisku. Micro USB ładuje wewnętrzną baterię o pojemności 10,000 mAh (co powinno zapewnić całkiem niezły czas gry).

Dodaje, że oprócz przesyłania plików, pracuje teraz nad tutorialem dla każdego, kto jest zainteresowany stworzeniem własnego. Sprawdź jego stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Żródło: https://all3dp.com