Sprawdź wydruki 3D, które pomogą Ci uporządkować przestrzeń na biurku

Sprawdź wydruki 3D, które pomogą Ci uporządkować przestrzeń na biurku

W tym artykule znajdziesz wybrane przez nas modele 3D, które pomogą Ci zagospodarować przestrzeń na biurku lub wniosą odrobinę rozrywki podczas przerwy w pracy lub w nauce.

Poprawa efektywności

Przenieś swoje biuro na wyższy poziom dzięki wydrukom 3D!
Przenieś aranżację swojego biurka na wyższy poziom, dzięki wydrukom 3D (źródło: nikitozawr via Pixabay )

Niezależnie od tego, czy pracujemy w domu, czy w biurze, wszyscy spędzamy znaczną ilość czasu przy biurku. Posiadanie zorganizowanej przestrzeni, może mieć pozytywny wpływ na naszą efektywność.

Jeśli masz drukarkę 3D, dlaczego by nie użyć jej do wydrukowania przydatnych i unikalnych modeli, które pomogą w zmianie  wystroju Twojego biura? Zebraliśmy listę 15 najciekawszych modeli, które już niedługo mogą zagościć w Twoim miejscu pracy.

Jeśli nie masz drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

Kategoria: Organizery na biurko

Organizer dla miłośników Super Mario

Pokaż swoją miłość do gry dzięki temu organizerowi z motywem Super Mario
Organizer w stylu Super Mario (źródło: samster_3d via MyMiniFactory )

Super Mario, to jedna z najbardziej znanych gier wideo wszechczasów. W tym organizerze, znajdziesz miejsce nie tylko na długopisy i ołówki, ale także na pamięć USB oraz karty microSD.

Jest to wydruk modułowy, który możesz dodatkowo oświetlić diodami LED, jeśli wydrukujesz go z przezroczystego filamentu. samster 3d zaleca drukowanie elementów, tak aby były puste w środku. Wydrukuj dowolną liczbę modułów i zapoznaj się ze wskazówkami od autora projektu, dotyczącymi między innymi ich łączenia.

Autor projektu: samster_3d

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Organizer o strukturze plastra miodu

Ten naturalny kształt doskonale nadaje się do organizera
Ten kształt doskonale sprawdza się w roli organizatora (źródło: chriswberlin przez Thingiverse )

Drukarki 3D mogą tworzyć niesamowite geometryczne kształty, a jednym z nich jest kształt plastra miodu. Wydruk świetnie nadaje się do przechowywania długopisów, markerów, ołówków i nie tylko!

Jest to dość prosty, jednoczęściowy wydruk. Projektant zaleca co najmniej 30% wypełnienie. Możliwe, iż podczas druku górnych warstw, pojawi się nitkowanie, konieczne może być wówczas dostosowanie ustawień druku, aby wyeliminować ten problem.

Autor projektu: stuffperson

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Puchar Tardis

Miłośnicy Dr. Who znajdą cudownie prosty dodatek do swojego biurka
Miłośnikom Dr. Who, spodoba się ten prosty dodatek do ich biurka (źródło: sjpiper145 via MyMiniFactory )

Ten wydruk, jest jednym z prostszych wydruków na tej liście. Może się okazać, że to świetny wydruk do przetestowania druku 3D z PET-G . Chociaż druk z PET-G może być trudny, przy odpowiednich ustawieniach, będziesz zadowolony z uzyskanych szczegółów i wytrzymałości, jaką oferuje ten filament.

Autor projektu: sjpiper145

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Kategoria: Organizacja elektroniki

Sposób na uporządkowanie kabli

Elegancki i prosty sposób, aby dostać się na spaghetti z kabla
Elegancki i prosty sposób na uporządkowanie kabli (źródło: Shiriu11 via Thingiverse )

Uporządkuj wszystkie kable i przewody, które masz na biurku, dzięki temu prostemu wydrukowi 3D. 

Model może przysporzyć Ci nieco problemów podczas drukowania. Uzbrój się w cierpliwość, bądź gotowy na to, że być może trzeba będzie powtórzyć wydruk i dokładnie sprawdź ustawienia przed rozpoczęciem drukowania. Do wydruku został użyty nylon, a wysokość warstwy została ustawiona na 0,1 mm.

Autor projektu: zalophus

Skąd to wziąć? Thingiverse

Wieszak na przewody

Modułowe nadruki są pomocne, aby szybko zwiększyć pojemność przewodu
Modułowe wydruki są przydatne, jeśli potrzebujemy szybko zwiększyć  ilość uchwytów na przewody. (źródło: inżynier via MyMiniFactory )

Jeśli masz u siebie w domu lub w biurze, szufladę pełną nieużywanych kabli, ten wydruk będzie świetnym sposobem, na uporządkowanie tego skrywanego bałaganu.

Jest to wydruk modułowy, dzięki czemu możesz zrobić z niego wieszak o długości, która jest Ci akurat potrzebna. Chociaż projektant nie podaje żadnych szczegółowych instrukcji dotyczących drukowania, miej na uwadze, że powinien być wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać wszystkie przewody!

Autor projektu: engineererrant

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Stojak na słuchawki

Stojak na słuchawki MakerBot jest niezwykle przydatny i popularny
Ten stojak na słuchawki od MakerBot, jest niezwykle przydatnym i popularnym projektem (źródło: MakerBot via Thingiverse )

Większość entuzjastów druku 3D, zetknęła się z tym projektem stojaka na słuchawki. Jeśli nie, to dołączyłeś właśnie do grona osób, którzy to zrobili! MakerBot i wiele innych osób korzysta z tego prostego, funkcjonalnego i wytrzymałego stojaka.

Wstępnie zalecamy wydruk tego modelu z PLA. Przejrzyj nasz przewodnik na temat ustawień wymaganych do druku z tego filamentu. Jeśli będziesz drukować model na drukarce Ender 3, będziesz musiał nieco zmniejszyć model, aby zmieścił się na polu roboczym drukarki.

Autor projektu: MakerBot

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Klips do zawieszenia słuchawek, montowany na monitorze

Zaczepy do słuchawek pozwalają efektywnie wykorzystać miejsce, gdy rozmiar biurka jest mały
Klips na słuchawki efektywnie wykorzystuje przestrzeń, gdy rozmiar twojego biurka nie jest zbyt duży. (źródło: shortround72 via Thingiverse )

Jeśli Twoje biurko jest trochę za małe na to aby postawić na nim stojak na słuchawki lub wolisz bardziej minimalistyczne rozwiązania, ten model jest właśnie dla Ciebie. Wystarczy umieścić go na krawędzi monitora, aby Twój problem z brakiem odpowiedniego miejsca na słuchawki odszedł w niepamięć. 

Ten model został zaprojektowany w Tinkercad, więc jeśli chcesz zmienić tekst „headphones” umieszczony na klipsie, nie powinno to być zbyt trudne. Projektant wydrukował model z warstwą o wysokości 0,2 mm i wypełnieniem 15%. Jeśli masz ciężkie słuchawki, możesz użyć trochę taśmy, aby lepiej przymocować wydruk do monitora.

Autor projektu: shortround72

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Regulowany stojak na tablet i telefon

Stojaki na tablety mogą pomóc w optymalizacji korzystania z tabletu w pracy
Stojaki na tablety mogą pomóc zoptymalizować wykorzystanie tabletu w pracy (źródło: FruityPebbles via Thingiverse )

Tablety przeszły długą drogę od czasu ich pojawienia się na rynku. Niezależnie od tego w jaki sposób wykorzystujesz swój tablet, niezawodny i regulowany stojak będzie z pewnością przydatnym wydrukiem 3D. 

Istnieje mnóstwo projektów stojaków, ale nam podoba się ten ze względu na jego regulację oraz to, że może być używany z różnymi urządzeniami.

Model drukuje się w trzech kawałkach. Zapoznaj się z wskazówkami dotyczącymi wydruku od projektanta, dodatkowo może Ci się przydać wiedza dotycząca druku tzw. zwisów/overhangs

Autor projektu: FruityPebbles

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Stojak na telefon PopSocket

Stojaki na telefon mogą być doskonałym ergonomicznym dodatkiem do Twojego biurka
Stojaki na telefon mogą być doskonałym ergonomicznym dodatkiem do Twojego biurka (źródło: Neil Sawhney via MyMiniFactory )

PopSockets, to jedne z najpopularniejszych akcesoriów do telefonów. Jeśli chodzi o pracę, wielu z nas korzysta z telefonów komórkowych w pracy lub ma osobny telefon służbowy. Dzięki tej podstawce na telefon, ekran telefonu będzie wyraźnie widoczny na biurku.

Dzięki temu wydrukowi 3D, możesz zamontować telefon w celu łatwego ładowania, a nawet prowadzić połączenie konferencyjne przez głośnik! Chociaż projektant nie zamieścił żadnych szczegółów dotyczących drukowania, powinien to być dość prosty wydruk.

Autor projektu:   Neil Sawhney

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Kategoria: Wydruki funkcjonalne

Przegubowa lampa biurkowa

Użyj tej prostej, ale innowacyjnej lampy, aby rozjaśnić swoją przestrzeń
Użyj tej prostej, ale innowacyjnej lampy, aby rozjaśnić swoją przestrzeń (źródło: igorF2 via Thingiverse )

Dobre oświetlenie jest niezbędne w każdym środowisku pracy. Dlaczego więc nie stworzyć własnego? 

Rama jest prosta do wydrukowania, jednak będziesz musiał zwrócić uwagę na druk części zawierających gwinty, pomocny może okazać się nasz przewodnik. Sprawdź wskazówki od autora projektu, przed rozpoczęciem drukowania. 

Po wydrukowaniu, użyj niezbędnych części, wkręć żarówkę, a otrzymasz swoją własną lampę wydrukowaną na drukarce3D! Projektant zamieścił pełne instrukcje montażu na stronie Instructables.

Autor projektu: igorF2

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Półka do zamocowania na monitorze

Prosta półka o szerokim zastosowaniu
Prosta półka o szerokim zakresie zastosowań (źródło: vornox via Thingiverse )

Czy masz małe biurko? A może masz niesamowitą kolekcję modeli wydrukowanych w 3D, które chcesz wyeksponować na swoim biurku, ale nie masz na nie odpowiedniego miejsca? Jeśli tak, dlaczego by nie wydrukować właśnie tej półki na drukarce 3D?

Sama półka ma sześciokątny wzór wypełnienia, który pomaga ograniczyć zużycie filamentu. Zapoznaj się z dodatkowymi wskazówkami, od autora projektu.

Autor projektu: vornox

Skąd to wziąć? Thingiverse

Wizytownik

Ten okrągły wizytownik jest ekonomiczny i użyteczny
Ten okrągły uchwyt na wizytówki jest ekonomiczny i przydatny (źródło: sidek999 via Thingiverse )

Szukasz sposobu na uporządkowanie wizytówek? Jeśli tak, sprawdź ten prosty wydruk. Według autora projektu, jest to ,,łatwy i szybki” wydruk. Zalecane jest 20% wypełnienie i ustawienie wysokości warstwy na 0,02 mm.

Autor projektu: sidek999

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Doniczka samonawadniająca

Świetny sposób na utrzymanie zdrowych i zielonych roślin, gdy jesteś zajęty pracą!
Świetny sposób na utrzymanie zdrowych i zielonych roślin, gdy jesteś zajęty pracą (źródło: Madiba via MyMiniFactory )

Dodanie roślin, do Twojej przestrzeni biurkowej, może być ciekawym elementem dekoracji. Jednak pamiętanie o podlewaniu ich, to czasami trudne zadanie lub możesz też mieć odwrotny problem i podlewać je zbyt dużo i zbyt często. Ten model sprawia, że ​​proces podlewania jest dziecinnie prosty: po prostu dodaj wody do zbiornika, a reszta zrobi się sama!

Doniczka jest wydrukowana w dwóch częściach, ten model wykorzystuje grawitację i fakt, że ziemia wchłania wodę. Drukowanie takich wodoszczelnych pojemników może być trudne, dlatego przed oddaniem wydruku do użytku wykonaj szybki test! Możesz również rozważyć wykonanie tego wydruku z ABS-u , szczególnie jeśli doniczka ma znaleźć się  w nasłonecznionym miejscu.

Autor projektu: Madiba

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Kategoria: W czasie przerwy

Tabliczka z twoim własnym tekstem

Znaki na biurku mogą być poważne lub zabawne
Napisy na twoim biurku mogą być poważne lub zabawne (źródło: makkuro via Thingiverse )

Tabliczka jaką wykonasz może zawierać twoje imię, stanowisko lub znacznie mniej poważne rzeczy. Projektant ma szczegółowe instrukcje, jak używać OpenSCAD do tworzenia własnego, unikalnego projektu, od jednego do trzech wierszy tekstu. Chociaż nie podano żadnych szczegółowych instrukcji, wiele wydruków opublikowanych przez użytkowników Thingiverse nie wymagało użycia podpór i było drukowane z ustawieniem niewielkiej wysokości warstwy.

Autor projektu: makkuro

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Katapulta monet

Ta katapulta monet wykorzystuje zwykłe drobne, aby uzyskać pewną rozrywkę w biurze
Ta katapulta na monety może być wydrukiem, który pozwoli na odrobinę zabawy, podczas przerwy. (Źródło: FerryTeacher via Cults )

Wojna w biurze to nie żart. Są sytuacje, w których możesz potrzebować wydrukować tę katapultę, aby bronić swojego terenu!

Ten projekt jest drukowany w dwóch prostych częściach. Model wykorzystuje właścciwości PLA, filament jest dość sztywny, ale zarazem sprężysty, kiedy wydruk ma cienkie ścianki. Do wydruku tego modelu, zalecamy używanie filamentu PLA o wysokiej jakości.

Autor projektu: FerryTeacher

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Główne źródło obrazu: IgorF2 via Thingiverse

Licencja: Tekst „ 3D Printed Office Supplies: 15 Desk Accessories to Print” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: All3DP