Sprawdź swoją celność, dzięki miniaturowemu łukowi wydrukowanemu w 3D

Sprawdź swoją celność, dzięki miniaturowemu łukowi wydrukowanemu w 3D

Szukasz niedrogiego i zabawnego projektu w sam raz na środek lata? Dlaczego nie poćwiczyć swoich umiejętności łuczniczych przy użyciu w pełni wydrukowanego w 3D, miniaturowego łuku bloczkowego?

Podczas gdy świat wyraża ogromne zaniepokojenie potencjalnym wzrostem popularności broni drukowanej w 3D, łatwo jest stracić z oczu wszystkie zabawne projekty, które ta technologia pozwala nam tworzyć. Dla nas, najbardziej imponujące projekty składają się z funkcjonalnych obiektów, które w głównej mierze składają się z części drukowanych w 3D.

Jednym z typów projektów, które widzieliśmy wśród twórców jest łuk, dostępny w Internecie zarówno w miniaturowych jak i regularnych rozmiarach. Dla przykładu, niemiecki inżynier i twórca Sebastian Stickel – posługujący się pseudonimem DonStick3l na Thingiverse – stworzył wydrukowany w 3D miniaturowy łuk do strzelania z drewnianych szpikulców.

Jest on w pełni funkcjonalny i ma niesamowity design, składa się z 18 wydrukowanych w 3D części, sznurka i kilku śrubek.

Za zaledwie kilka dolarów, możesz stworzyć swój własny łuk bloczkowy. Oczywiście, jeśli planujesz drukować swój własny w 3D, pamiętaj aby używać go w sposób odpowiedzialny!

Rzućmy okiem na to czego potrzebujesz i podstawy tego, jak zbudować swój własny.

Drukowany w 3D miniaturowy łuk bloczkowy: czego potrzebujesz i jak go zbudować?

Istnieje 18 różnych wydrukowanych w 3D części, które składają się na miniaturowy łuk bloczkowy, z których wszystkie są dostępne do pobrania za pośrednictwem Thingiverse. Poza drukarką 3D, potrzebujesz kolekcji śrub M3 i cięciwy (niektóre komentarze na Thingiverse sugerują użycie nylonowej żyłki wędkarskiej o średnicy 0,7mm). Wreszcie, dla strzał, projektant zaleca drewniane szpikulce, które mają 300mm długości i średnicę od 2,5 do 3,5mm.

W porównaniu do niektórych innych projektów, które opisywaliśmy, ten miniaturowy łuk bloczkowy wydaje się dość trudny do zbudowania. Na szczęście Stickel udostępnił obszerną instrukcję montażu wraz z plikami STL, zawierającą każdy krok, identyfikator części oraz zdjęcia, które pomogą w procesie budowy.

Po krótkim zrzeczeniu się odpowiedzialności, nakłaniającym twórców do używania łuku w sposób odpowiedzialny, projektant dzieli się wszystkimi ustawieniami slicera. Następnie, znajduje się długa sekcja, która wyjaśnia co każda z wydrukowanych w 3D części robi i jak została zaprojektowana, wraz z tym jak zoptymalizować proces drukowania i wykonać post-processing dla każdego komponentu.

Po przejściu przez kilka informacji na temat tego jak wybrać sprzęt nie drukowany w 3D, inżynier rozpoczyna intensywny proces budowy, który składa się z 36 różnych kroków.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu miniaturowego łuku, odwiedź stronę projektu na Thingiverse i przejrzyj Compound_Bow_Instructions.pdf, który jest dołączony do kolekcji plików STL. Stickel wydaje się być również dość aktywny w sekcji komentarzy.

Żródło: https://all3dp.com