Sowa wydrukowana w 3D - sprawdź 10 wyselekcjonowanych projektów

Sowa wydrukowana w 3D - sprawdź 10 wyselekcjonowanych projektów

Sowy to wyjątkowo interesujące ptaki. Przeczytaj nasz artykuł, aby zobaczyć 10 niesamowitych modeli sów wydrukowanych w 3D!

 

Sowy potrafią odwrócić głowę o około 270 °
Sowy potrafią odwrócić głowę o około 270 ° (źródło: the3dowl via Facebook )

Zwierzęta, to super zabawne i ciekawe modele do druku 3D. W tym artykule skupimy się na sowie, kojarzącej się z charakterystycznym dźwiękiem pohukiwania, ostrymi szponami, imponującym widzeniem w nocy i binauralnym słuchem.

Jeśli znajdziesz w naszym artykule model, który Ci się spodoba, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

Uczona sowa

Ten posąg sowy, to zeskanowany w 3D model innej sowy, którą projektant miał na półce. Plik jest duży, ponieważ model nie został zmniejszony po skanowaniu, co oznacza, że będziesz musiał zrobić to samodzielnie. 

Projektant zaleca drukowanie tego modelu z 15% lub mniejszym procentem wypełnienia. Sugeruje również dodanie podpór pod dziobem sowy, okiem i spodnią częścią czapki.

Autor projektu: DirtyDota

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Low-Poly

Ten posąg sowy jest modelem low-poly, co oznacza, że ​​ma regularne kształty geometryczne lub wielokąty zamiast szczegółów krzywizny. Głowa jest również stylizowana na zbyt dużą, co zdaniem projektanta sprawia, że ​​ta sowa wygląda jak skrzyżowanie czeburaszki i sowy.

Projektant zaleca wydrukowanie tego modelu z włączonym raftem i podporami.

Autor projektu: champagnemami

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Kreskówkowa sowa

Ta przyjazna, przypominająca postać z kreskówki sowa, ma ogromną twarz i oczy. 

Projektant określa model jako bardzo łatwy wydruk, który zużywa jedynie 15 gramów filamentu, a samo drukowanie zajmuje tylko około półtorej godziny .

Autor projektu: Anonim0

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Słoik na łakocie

Potrzebujesz pojemnik do przechowywania cukierków? Tę wydrukowaną głowę sowy można zdjąć, co stanowi idealne miejsce do przechowywania małych przedmiotów.

Projektant sugeruje drukowanie głowy oddzielnie i włączenie podpór tylko dla tej części. Do wydrukowania tego modelu użył Palette 2. Tak czy inaczej, najlepszym rozwiązaniem jest wielokolorowa drukarka 3D lub malowanie modelu.

Autor projektu: MosaicManufacturing

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Stojak na długopis

Ta figurka sowy, to uchwyt na długopis, który jest remiksem innego bardzo popularnego modelu sowy

Projektant zaleca wydrukowanie tego modelu z rozdzielczością 0,15 mm (wysokość warstwy) i wypełnieniem 10%. Wydruk wymaga podpór, użycie raftu nie jest konieczne.

Autor projektu: shiuan

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Sowa listonosz

Ta figurka, to kolejny remiks tej samej popularnej sowy. Projektant odwzorował również postawę sowy tak, aby była zwrócona w drugą stronę. Jak widać na powyższym obrazku, obróbka końcowa może dać imponujące wykończenie.

Projektant zaleca wydrukowanie tego modelu z 50% wypełnieniem i 50% skalą. Przy tym rozmiarze, zużyjemy około 21 gramów filamentu, a czas druku wyniesie dwie godziny. 

Autor projektu: sjpiper145

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Realistyczny model

Ten model został zaprojektowany na podstawie skanowania 3D posągu
 (źródło: spofff via Cults )

Każde pióro na tym modelu wygląda niezwykle realistycznie. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że projektant wykorzystał fotogrametrię do zeskanowania 3D posągu sowy naturalnej wielkości, aby stworzyć ten model. Po zeskanowaniu użył Blendera do wygładzenia projektu i Meshmixera do ostatecznej edycji modelu.

Autor projektu: spofff

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Geometryczny model

Ta sowa wykorzystuje geometryczne kształty do wyświetlania szczegółów
(Źródło: 28Labels via Cults )

Ten model, może być ciekawą dekoracją wnętrza. Zamiast używać krzywizn i realistycznych szczegółów, głowa sowy jest zbudowana z geometrycznych kształtów.

Model jest przeznaczony do zawieszenia na na ścianie i powinien to być dość prosty wydruk.

Autor projektu: 28 Labels

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Pikselowana sowa

Piksele składają się na to, co widzimy na ekranach cyfrowych i składają się również na ten ekscytujący projekt sowy. Ten model, to kolejny remiks dwóch innych projektów, które zainspirowały projektanta do stworzenia 8-bitowej i 16-bitowej pikselowanej wersji modelu sowy. Projektant użył Blendera do stworzenia tej tekstury.

Chociaż autor tego projektu nie przedstawia żadnych sugestii dotyczących drukowania, zarejestrowany użytkownik Thingiverse  zamieścił świetny model, wydrukowany z ABS-u z wypełnieniem 20%.

Autor projektu: fredini

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Zakrzywiona sowa

Ten zakrzywiony projekt nie posiada zbyt wielu szczegółów, ale nadal można rozpoznać w nim od razu sowę.

Autor tego modelu, wydrukował go na drukarce FDM. Przed rozpoczęciem drukowania, upewnij się, że Twoja drukarka 3D jest odpowiednio skalibrowana.

Autor projektu: KuKu

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Źródło głównego zdjęcia: DirtyDota via MyMiniFactory

Licencja: Tekst „3D Printed Owl: 10 Coohool Models to 3D Print” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: All3DP