Skelmet skanuje twarz, aby wydrukować 3D okulary przeciwsłoneczne dla idealnego dopasowania

Skelmet skanuje twarz, aby wydrukować 3D okulary przeciwsłoneczne dla idealnego dopasowania

Firma Skelmet wykorzystuje skanowanie i drukowanie 3D do tworzenia niestandardowych okularów przeciwsłonecznych, które idealnie pasują i nie obciążają twarzy.

Startup o nazwie Skelmet ma dla Ciebie ważne pytanie: dlaczego wszystkie nasze okulary, gogle i kaski mają taki sam kształt? Przymierzanie okularów przeciwsłonecznych, które pasują do Ciebie, tylko po to, by wbić się w tył głowy, to irytujące, ale aż nazbyt znajome uczucie.

Skelmet chce to wszystko zmienić. Firma ma nadzieję sprawić, że znalezienie idealnej pary okularów przeciwsłonecznych lub nakryć głowy będzie łatwe dla każdego. Jak wyjaśnił COO Rain Wang:

„Nazwa naszej firmy to Skelmet = Skeleton + Helmet. Zaczęliśmy badać pomysły wokół kasków motocyklowych, rowerowych, piłkarskich, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że naprawdę trudno jest jako start-up masowo dostosowywać kaski.”

Zamiast tego, zaczynają od sportowych okularów przeciwsłonecznych i znaleźli sposób na ich całkowite dostosowanie. Aby to umożliwić, wykorzystują technologie skanowania 3D i druku 3D. Aby osiągnąć idealne dopasowanie, Skelmet wykorzystuje proces zwany technologią 3D fit.

„Dopasowanie produktu noszonego na głowie może stanowić różnicę między życiem a śmiercią, gdy uczestniczysz w wypadku” – mówi Wang. „Dlatego kluczowe dla naszej opinii jest masowe dostosowywanie produktów noszonych na głowie”.

Klienci będą mogli zeskanować własną twarz za pomocą dedykowanej aplikacji. Aplikacja pomaga zaprojektować idealną parę okularów przeciwsłonecznych, ale aby upewnić się, że proces nie spowoduje niewiarygodnych danych, Skelmet będzie również współpracował z szeregiem sklepów rowerowych i outdoorowych.

Po dopasowaniu i wybraniu preferowanego stylu, ostatnim krokiem jest druk 3D. Skelmet używa drukarek 3D klasy przemysłowej do budowy niestandardowych okularów przeciwsłonecznych.

Udostępnienie okularów przeciwsłonecznych Skelmet dla każdego

Drukarka 3D EOS P110 wykorzystuje nylonowy proszek plastikowy do produkcji okularów przeciwsłonecznych. Co zadziwiające, powstałe w ten sposób okulary ważą zaledwie 17 gramów. Wang wyjaśnia korzyści płynące z drukowania 3D projektu, mówiąc:

„W przypadku okularów możemy utrzymać koszty nieco podobne do tradycyjnych metod produkcji, ponieważ ilość użytego materiału jest niewielka w porównaniu z kaskami, również dlatego, że nie potrzebujemy pełnej fabryki linii produkcyjnej, aby wspierać produkcję, co oznacza, że gdziekolwiek sprzedajemy produkty, możemy umieścić drukarkę 3D w okolicy, co pozwoliłoby utrzymać koszty logistyczne na znacznie niższym poziomie”.

Skelmet produkuje jednak tylko oprawki. Współpracują z Essilor, największym na świecie dostawcą soczewek, aby stworzyć wysokiej jakości soczewki. Skelmet pozwala na to, aby soczewki były wymienne i poleci kilka przydatnych sugestii.

W ich początkowej ofercie dostępny będzie tylko jeden bazowy wzór – Falcon 1. Skelmet ma jednak duże plany na przyszłość. „Naszym celem przy tworzeniu firmy jest całkowite wyeliminowanie pojęcia 'rozmiarów'” – mówi Wang. „7,4 miliarda unikalnych ludzi, powinno być 7,4 unikalnych rozmiarów. Nie możemy osiągnąć tego sami, okulary sportowe to dopiero początek”.

Zainteresowany posiadaniem własnych sportowych okularów przeciwsłonecznych Skelmet Falcon 1? Zamów wstępnie swoje z Indeigogo.

Patrząc w przyszłość, Skelmet ma już duże plany na przyszłość. „Long term wise”, mówi Wang, „budujemy największą na świecie platformę personalizacji z największą bazą danych skanów głowy 3D”.

Żródło: https://all3dp.com