SINTERIT LISA PRO - przykłady zastosowań

SINTERIT LISA PRO - przykłady zastosowań

ROZWIĄZANIA STEROWANIA RUCHEM

REGNER® jest znanym dostawcą OEM rozwiązań do sterowania ruchem, od skrzynek sterowniczych po siłowniki liniowe, który opiera swój sukces na zapewnieniu światowej klasy wsparcia na rynku, który zmienia się bardzo szybko.

Rozwój systemów mechatronicznych trwa zwykle wiele miesięcy, biorąc pod uwagę procesy homologacji i certyfikacji. Katalońska firma szczyci się skróceniem czasu dostaw o połowę dzięki elastycznemu systemowi produkcji oraz sprawnym procesom badawczo-rozwojowym i inżynieryjnym, które zapewniają rozwiązania o wysokiej wartości dodanej.

Ich produkty są szeroko stosowane na rynku opieki zdrowotnej. Większość elektrycznych wózków inwalidzkich na całym świecie, od Europy po Australię, jest wyposażonych w ich technologię, która zapobiega wielu problemom z krążeniem u osób, które doznały urazu kręgosłupa lub z powodu starzenia się. Elektryczne siłowniki liniowe umożliwiają ruch w różnych pozycjach, zwiększając komfort i jakość życia osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

REGNER® stosuje tę technologię również w innych branżach, takich jak robotyka, pojazdy specjalne, sprzęt przemysłowy, czy automatyka domowa, gdzie ruch elektryczny przynosi korzyści techniczne w porównaniu z doświadczonymi technologiami, takimi jak hydraulika czy pneumatyka.

Ale to nie tylko kwestia czasu, ale przede wszystkim wydajności. Portfolio siłowników liniowych REGNER® obejmuje zarówno wysokowydajne urządzenia do przenoszenia obciążeń do 6000 N, jak i inteligentne rozwiązania ruchowe wielkości kciuka. Obudowa siłownika to kluczowa cecha, która nie tylko zapewnia ochronę przed środowiskiem zewnętrznym, ale także działa jako skrzynia biegów i nośnik dla części wewnętrznych.

PROBLEM:

Każdy siłownik jest projektowany od podstaw, aby jak najlepiej spełniać wymagania każdego klienta. Chociaż mogą mieć podobny wygląd, konstrukcja obudowy została dokładnie opracowana i przetestowana, aby spełnić określone wymagania i zapewnić najwyższą wydajność. Jest to precyzyjna praca, biorąc pod uwagę wiele ruchomych części w siłowniku liniowym. Tarcie lub zużycie może prowadzić do awarii. Części siłownika liniowego muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością i optymalnymi właściwościami powierzchni.

Lluís Llenas jest częścią działu rozwoju mechanicznego firmy REGNER® i jest również odpowiedzialny za produkcję prototypów. W rzeczywistości jest doświadczonym specjalistą w tej dziedzinie i ukończył studia podyplomowe z prototypowania 3D. W centrali firmy w Gironie, w północno-wschodniej Hiszpanii, w ostatnich latach zastosowano wiele maszyn do prototypowania. Firma najpierw zastosowała drukarkę 3D Fused Filament Fabrication (FFF), a kilka lat później przeszła na maszynę do fotopolimeryzacji. Za pomocą tych drukarek firma wyprodukowała tysiące prototypów, ale trwałość i wykończenie drukowanych części uniemożliwiły rzetelne testowanie produktów i nie były wystarczająco dobre, aby można je było wykorzystać w fazie przedprodukcyjnej swoich produktów.

 

ROZWIĄZANIE:

„Części FFF i SLA to dobry wybór, aby uzyskać fizyczne wrażenie projektów i złożyć surowe prototypy. Ale jeśli chodzi o produkcję niezawodnych prototypów, które mają zostać zweryfikowane w naszych testach zmęczeniowych lub przesłanie funkcjonalnych próbek do naszych klientów do weryfikacji, SLS jest jedynym akceptowalnym wyborem”. Lluís Llenas

Przed użyciem Lisa PRO, REGNER® polegał na zewnętrznych dostawcach, aby wyprodukować prototypy SLS i Multijet Fusion do testów i serii przedprodukcyjnych, korzystając z ich usług tylko wtedy, gdy było to konieczne. Teraz to się zmieniło i firma może wyprodukować swoje prototypy SLS w ciągu kilku godzin, maksymalnie przyspieszając procesy rozwoju firmy. Ale firma produkująca siłowniki liniowe zrobiła również krok naprzód w zakresie elastyczności swoich produktów. Teraz jest w stanie budować małe partie niestandardowych produktów, bez względu na to, jak skomplikowany jest projekt, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów i w rekordowym czasie.

„Drukarka 3D Lisa PRO zaktualizowała usługi, które oferujemy naszym klientom. W przeszłości krótkie biegi nie były dla nas opcją. Teraz możemy być bardziej elastyczni i zwinni niż kiedykolwiek”.

Szczegóły całego przedsięwzięcia możecie znaleźć tutaj:
https://www.sinterit.com/wp-content/uploads/2020/05/Case-study-Regner.pdf
W razie innych pytań, co do rozwiązań marki SINTERIT zapraszamy do kontaktu
mail: sinterit@seb-comp.pl i tel. 790 256 525

źródło: SINTERIT.COM