SINTERIT LISA PRO - przykłady zastosowań: SLS jako idealna maszyna do skomplikowanych elementów konstrukcyjnych

SINTERIT LISA PRO - przykłady zastosowań: SLS jako idealna maszyna do skomplikowanych elementów konstrukcyjnych

TŁO

Netsheipas AM, jako małe, startupowe biuro usług drukowania 3D, koncentruje się na małych seriach, produkcji prototypów i szybkich dostawach do różnych, głównie przemysłowych klientów.

Zazwyczaj są to złożone projekty z delikatnymi komponentami, które wymagają szczególnej uwagi podczas przygotowania do produkcji, a także najwyższej klasy precyzji i jakości. Dopasowanie montażowe, kolorystyka lub inne rodzaje powłok to idealne dodatki do oferty. Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w branży 3D, Netsheipas AM świadczy również usługi przeglądu inżynierskiego i adaptacji projektów oraz drukowania SLS 3D.

PROBLEM:

Szybkość reakcji, swoboda projektowania i efektywna kosztowo produkcja, były najczęstszymi wyzwaniami związanymi z zaspokojeniem potrzeb klientów. Szeroki wybór i częste zmiany materiałów to również szczytowe osiągnięcie w zaspokojeniu wymagań klientów. Partnerstwa z dużymi, przemysłowymi partnerami w zakresie druku proszkowego nie pozwoliły im osiągnąć pożądanej elastyczności i wydajności.

Dlatego poszukiwali na rynku kompaktowych, elastycznych i wydajnych rozwiązań SLS. Firma Netsheipas AM postanowiła skoncentrować się na technologii SLS, ponieważ będzie ona najlepiej pasować do złożonych, inżynieryjnych komponentów wydajności. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania SLS w pożądanym zakresie inwestycyjnym, aby zapewnić zrównoważoną działalność biznesową, było wyzwaniem.

ROZWIĄZANIE:

Po przeanalizowaniu i porównaniu dostępnych na rynku systemów SLS, łatwo było wybrać drukarkę Sinterit Lisa PRO SLS. Głównymi czynnikami decydującymi o tym wyborze były: duża różnorodność materiałów, kompaktowa architektura systemu i rozsądne koszty inwestycji.

Dzięki temu system został umieszczony na stosunkowo małej powierzchni produkcyjnej, co dodatkowo uatrakcyjnia kompaktowość architektury Lisa. Pożądana jest komora o małej lub średniej wielkości, aby zapewnić system zapewniający wydajne pakowanie zadań drukowania, umożliwiając korzystną komercyjnie produkcję w szybkich, krótkich seriach. Zdecydowali się na zakup i instalację dwóch jednostek Sinterit Lisa PRO do jednoczesnej produkcji zamówień zawierających różne materiały. Harmonogram drukowania nie wymagałby czekania na zakończenie zadania drukowania podczas uruchamiania pozostałych części, wymagających innego materiału. Do zabezpieczenia większych części w komorze roboczej wybrano wersje Lisa PRO. Przyzwyczajenie się do nowych systemów po ich uruchomieniu w lutym 2021 roku zajęło im trochę czasu.

Po wykonaniu kilku wydruków testowych, firma Netsheipas AM rozpoczęła produkcję regularnych zamówień klientów bez obaw o brakujące oczekiwania jakościowe, dokładność komponentów lub wymagania dotyczące napiętego harmonogramu produkcji. Od czasu dotarcia jest to prawie cały czas, nieprzerwana operacja, nawet gdy wymagany jest inny materiał.

Dowiedzieli się, że zamiana na inne materiały wymaga minimum dodatkowych wysiłków.

Więcej na ten temat możecie znaleźć tutaj:
https://www.sinterit.com/wp-content/uploads/2021/07/Case-study-Netsheipas.pdf
W razie innych pytań co do rozwiązań marki SINTERIT zapraszamy do kontaktu
mail: sinterit@seb-comp.pl i tel. 790 256 525

źródło: SINTERIT.COM