SINTERIT LISA PRO - przykłady zastosowań

SINTERIT LISA PRO - przykłady zastosowań

Rozwój urządzeń medycznych w oparciu o precyzyjną kontrolę tolerancji dzięki rozwiązaniu SLS LISA

TŁO:
ECA Medical jest niekwestionowanym światowym liderem w jednorazowych ogranicznikach skrętu. Dzięki 39-letniemu doświadczeniu we współpracy z wiodącymi światowymi firmami implantologicznymi i wysyłce ponad 35 milionów ograniczników, nie ma lepszego wyboru dla ekspertów w tej dziedzinie.
Wiodące firmy zajmujące się implantami ortopedycznymi zwracają się do nich o uzupełnienie braków w swoim portfolio. W miarę jak opieka zdrowotna zmienia się z w biznes, a producenci stale rosną w segmencie ambulatoryjnym, ECA Medical szybko umożliwiła tym firmom ulepszenie opieki zdrowotnej poprzez dostarczanie pragmatycznych rozwiązań „pod klucz”.

PROBLEM

W przeszłości firma ECA Medical zlecała wydruk części na zewnątrz, co nie tylko kosztowało znaczną ilość pieniędzy, ale czasami zajmowało wiele tygodni. Często stwierdzali, że nie mieli kontroli nad tolerancjami wymiarowymi podczas outsourcingu, otrzymywali części, które nie spełniały swej funkcji ze względu na współpracujące komponenty.
Wcześniej używali tylko własnego wtrysku do form. Podczas projektowania części wykonywanie wszelkiego rodzaju interaktywnych testów lub prototypów jest trudne i bardzo pracochłonne, ponieważ trzeba opracować produkcję, wdrożyć i rozwiązywać problemy z formą, gdy ta była już we wtryskarce. Jeśli coś było nie tak z modelem, musieli zmieniać projekt i rozpocząć cały proces od nowa. Procedura ta stała się niezwykle czasochłonna i kosztowna.

ROZWIĄZANIE

Po poszukiwaniu alternatywnych metod projektowania i przeprowadzeniu badań, ECA Medical zdecydowała się na zakup drukarki Lisa PRO. Używają jej od ponad roku; dzięki drukowi wewnętrznemu mogą kontrolować tolerancję i orientację, wprowadzać szybkie zmiany i drukować wiele połączeń części, które mogliby testować po kolei.
Firma ECA Medical poczyniła znaczne postępy w czasie dzięki możliwości szybkiego prototypowania części i szybkiego wdrażania zmian, które należy uwzględnić w następnej wersji wydruku. Dzięki SLS mogą wprowadzić większość tych zmian projektowych na wczesny etapie, a gdy uznają, że są gotowi i przygotowani, aby wykonać wtrysk części, przechodzą do tego procesu. Pozwala to zaoszczędzić znaczną ilość czasu i pieniędzy.
Często testy ECA Medical sprawdzają, jak części współdziałają ze sobą i jak są ergonomiczne. Następnie elementy wysyłane są do lekarzy i chirurgów, aby uzyskać informacje zwrotne na temat uchwytów, które będą używane na sali operacyjnej.
„Jedną z głównych zalet SLS jest możliwość szybkiego drukowania złożonej geometrii w celu wykonania szybkiego prototypowania”.

Więcej na ten temat możecie znaleźć tutaj:
https://www.sinterit.com/wp-content/uploads/2021/06/Case-study-ECA-Medical.pdf
W razie innych pytań co do rozwiązań marki SINTERIT zapraszamy do kontaktu
mail: sinterit@seb-comp.pl i tel. 790 256 525


źródło: SINTERIT.COM